Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 Temmuz sonrası futbol dİbe vurdu

"Türk futbolunun bugün itibarı ile yeni bir yapılanmaya ihtiyacı var. Bir yerden başlanmalı. Yoksa hepimiz bunun altında kalırız. Trabzonspor'un bir haksızlığa uğradığı ve bunun giderilmesi gerektiği de vicdani açıdan önemli"

Giriş Tarihi: 31.1.2014
Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay; 3 Temmuz 2011'de başlayan şike davasıyla Türk futbolunun dibe vurduğunu söyledi. Akçay, "Bunu kabul etmek zorundayız. Hukuksal süreci başlayan bu tip konularla ilgili biz teknik adamların yorum yapması çok da doğru değil. Ancak Trabzonspor'un bir haksızlığa uğradığı ve bunun giderilmesi gerektiği vicdani ve kulübün ekonomisi açısından önemli. Ayrıca Trabzonspor bunu hak ediyor" diye konuştu.

ONLARIN PARASI VARSA...
İstanbul'un üç büyükleri ile bordo-mavili ekibi karşılaştıran Akçay, "Rakiplerimiz saha dışı organizyonları ve kulüp yapılanmaları açısından bizden öndeler. Ama onlardan güçlü yanımız, toplumdan aldığımız enerji ve onların bazı duygularını ifade eden takım kimliğimizdir. Ezilmiş olanın ya da özgür olmak isteyenin kolayca kendini bulabileceği bir takım ruhuna sahibiz. Küçük bir şehir olmamıza rağmen ekonomisi bizden güçlü İstanbul kulüpleriyle yarışmamızı ve kazanılan şampiyonlukları böyle açıklayabiliriz" dedi.

TAKIM ADI ÖNEMLİ DEĞİL
Akçay, Avrupa Ligi'ndeki rakipleri Juventus'tan çekinmediğini de yineleyip şunları söyledi: "Futbolun olduğu her yerde her sonuç olur. Takımın adının Juventus ya da Barcelona olması önemli değil. Kağıt üzerinde bakıldığı zaman Juventus'un bizden daha avantajlı olduğu gözüküyor. Kadro ve ekonomik yapısı ve tarihine bakıldığında biz daha az şanslı görülüyoruz. Ama futbolun olduğu yerde az ya da çok şanstan söz edilemez."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 Temmuz sonrası futbol dİbe vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN