Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kimseye pabuç bırakmam

Tribünlerde isteyen, istediği gibi bağırsın. Ben hayatta üç şeyden korkarım; Allah'tan, rahmetli babamdan, kendimden TASARRUF yapıp küçülerek borcu kapatmak mümkün değil, büyüyeceğiz. Kulübün borçları içinde stadın maliyeti de var... 'Stat ihalesini kendi taşeronuna verdi' diyorlar. Biz hırsız mıyız? Kimin için mücadele ediyoruz? Herkes başkanına sahip çıkmalı

Giriş Tarihi: 2.2.2014
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Divan Kurulu toplantısında yönetime yönelik eleştirilere cevap verirken, başta stat olmak üzere birçok konuya açıklık getirdi. İşte Orman'ın sözleri: Erciyespor maçında tribünlerde küfürler, kulübe gelmeler… Arkadaş biz ne yaptık. Ben hayatta üç şeyden korkarım. Allah'tan, rahmetli babamdan ve kendimden. O oraya geldi diye kimseye pabuç bırakmam. İsteyen istediği gibi bağırsın. Topluluk içinde değil, bireysel gelsinler. Yüzüme söyleyeceklerini göreyim ben."

POLİSTEN OLİMPİYAT'A İZİN YOK
"Tasarrufla borcu kapatmak mümkün değil, büyüyeceğiz. Borç 483 milyon lira. İçinde stat da var. Niçin stat için tarih veriyoruz; Emniyet, Bursa maçını Olimpiyat'ta oynatmıyor. Stat geliri yok, kira geliri yok. Değirmenin suyu neyle dönüyor? Ağustos'ta bitiremeyeceğiz, rahat edecek misiniz? Ey arkadaşlar, Ağustos'ta bitecek, rahat olun."

FARKI CEBİMDEN ÖDERİM!
"Kapalı
kapılar arkasında 'İhaleyi kendi taşeronuna verdi' diyorlar. 200 işçi çalıştırıyorum. Biz hırsız mıyız? Bu fiyattan daha düşük yapan varsa, farkını cebimden ödeyeceğim. 4 arabam, 4 şoförüm varmış. Niye gelip bana söylemiyorsunuz? Hepinizin Beşiktaş başkanına sahip çıkması gerekiyor."

DEMİRÖREN'İ MAHKEMEYE VERMEYECEĞİM
Denetleme
Kurulu raporlarını büyük bir titizlikle inceleyen Orman, Kartal Yuvası ile ilgili eleştiriler için "Yolsuzluğu biz ortaya çıkarıp, suç duyurusunda bulunduk" dedi. Orman, Demirören'in alacağını bağışlamasıyla ilgili olarak da "Demirören'i mahkemeye vermeyeceğim. Arzum toplumsal uzlaşı. Demirören, Tabata'yı neden aldı? Ona sorsaydınız" ifadelerini kullandı.

KARTAL'IN BORCU 489 MİLYON LİRA
Beşiktaş'ın Olağan Divan Kurulu toplantısı Ceylan InterContinental Otel'de gerçekleştirildi. Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, kulübün net borcunun 489 milyon 717 bin 77 lira olduğunu açıkladı. Tuncel, kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören'e 103 milyon 692 bin 684 lira, başkan Fikret Orman'a ise 3 milyon 110 bin 857 lira borcu bulunduğunu dile getirdi.

BEŞİKTAŞ'TAN KİMİN NE KADAR ALACAĞI VAR ?
Yıldırım Demirören:............................................103 milyon 692 bin 684 TL
Fikret Orman:......................................................3 milyon 110 bin 857 TL
Serdal Adalı:......................................................................9.767.655 TL
Tamer Kıran:..................................................................8.213.676 TL
Ahmet Nur Çebi:.........................................................7.121.961 TL
Melih Sami Esen:...................................................1.702.860 TL
Erdal Torunoğulları:...........................................1.478.615 TL
Ahmet Kavalcı:................................................1.052.528 TL
Deniz Atalay:..................................................892.116 TL
Diğer yönetim kurulu üyeleri:....................5.213 TL

DİVAN'DAN NOTLAR
Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz yaptığı konuşmada, "Yönetim stadın bitiş tarihini açıkladı. Onlara 1-2 aylık marj tanımalıyız. Yine de bitmezse o zaman defterlerini düreriz" dedi.
Şeref Nasır, Ronaldinho'nun transferinin bahsedildiği günlerde (6-12 Ocak) Beşiktaş'ın borsada işlem gören hisselerinde 52 milyon TL'lik bir hareketi kimlerin gerçekleştirdiğinin bulunmasını istedi.
Af an Keçeci, Bjk TV'nin her yıl kulübe 3.5 milyon TL'lik yük getirdiğini vurguladı. Keçeci, Ronaldinho'nun transferinde bulunan sponsorların Fadıl Akgündüz ve Acun Ilıcalı olduğunu da belirtti.
Divan Kurulu toplantısında başkan Fikret Orman, Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu ve Beşiktaş Bayan Voleybol Takımı Teknik Direktörü Adnan Kıstak'a plaket verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kimseye pabuç bırakmam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN