Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sakın gitme büyük başkan

Beşiktaş'ın efsane yıldızı Feyyaz Uçar, efsane başkan Seba'ya duygularını kaleme aldığı mektupla dile getirdi

Giriş Tarihi: 2.2.2014
Beşiktaş tarihinin en önemli golcülerinden Feyyaz Uçar ile kulübün efsane başkanı Süleyman Seba'nın arası 1994 yılında açılmış ve Uçar Beşiktaş'tan uzaklaştırılmıştı. Ancak ikili geçtiğimiz günlerde Rıza Çalımbay'ın kızının düğününde bir araya gelirken Feyyaz Uçar, Seba'ya saygıda hiçbir zaman kusur etmedi. Her fırsatta, ona duyduğu saygıyı ve sevgiyi dile getirdi. Başkan'ın sağlık durumuna çok üzülen Uçar, ona olan duygularına kalemini tercüman etti. İşte efsane yıldızın, Seba'ya yazdığı o mektup:

Ayda yılda bir gelirdi. Yeter de artardı bu geliş. Hepimizi karşısına alır, lafını ortaya söylerdi. Unutulmayacak sözler miydi yoksa onun sözleri mi unutulmazdı, anlamazdık. Sık değiştirmediği kahverengi ceketinin üst cebindeki mendili hep biz kirletirdik. Ya akan burnumuzu ya da kaçan gollerin ardında döktüğümüz gözyaşlarımızı silerdi o mendil. Çocuktuk işte..
Ama büyük başkan bizi adam yerine koyar o şanlı formayı ısrarla bize giydirirdi. Adalelerimiz gözüksün diye kısa tuttuğumuz şortumuzu ve malzemeci Ahmet abimizden "Ne eeedecen" deyip verdiği tozlukları giyip, çivili kramponlarımızı da yandan bağladığımızda hakikaten koca adamlar gibi dururduk. Aslında bizi adam yapan o formaydı.
"Şeyini şey yaptınız" dediğinde biz neyi kastettiğini bilirdik. Lafını kısa keser, söylediğini de unutmazdı. Belki de hiçbir şeyi unutmadığı için unutulmaz olacak Sayın Seba. Ekranı da pek sevmezdi. Ne önünü ne de arkasını.
Onu yazmak o kadar zor ki.. Niye ki bu çabam? O'nu altın harflerle yazan tarihten daha iyi anlatamam ki..
Ben, Metin-Ali'nin Feyyaz'ı, Rıza'nın ön direk takipçisi, Şifo'nun pas duvarı, Les Ferdinand'ın çapraz koşucusu, Samet abinin kibarı ben.. Seni o aramıza giren herkesten çok seviyorum. Ve biliyorum ki sende bu başına buyruk, inatçı evladını seviyorsun…
Gitme büyük başkan sakın gitme.. Çünkü ben sana gelemedim..

FEYYAZ UÇAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sakın gitme büyük başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN