15 milyon taraftarın baskısı sırtımda

Kendini ezdirirsen, baskı negatif yönde olur. Ancak bu benim için en büyük motivasyon Futbolu seviyorsan Beşiktaş gibi kulüpleri tanırsın. Burada maçlar 90 dakikada bitmiyor.Türkler hakkında yalan yanlış, kötü şey anlatılıyor. Bu eski kafalıların yaptığı bir karikatür

Giriş Tarihi: 6.2.2014
Fransız futbol dergisi 'So Foot'a konuşan Beşiktaş teknik direktörü Slaven Bilic, siyah-beyazlı takımda 15 milyon taraftarın baskısının üzerinde olduğunu söyledi. "Eğer kendini ezdirirsen, bütün baskı senin için negatif yönde işler" diyen Bilic şöyle devam etti: "Ama tam tersine bunu kullanabilirsen, sana büyük bir enerji olup geri döner. En azından teoride bu baskı benim için en büyük motivasyon kaynağı aslında."

İSKELEYİ ASLA UNUTAMAM
"Futbolu seviyorsan, yaşıyorsan Beşiktaş gibi kulüpleri tanırsın. Burada maçlar sadece 90 dakika oynanmıyor, çok daha derine inmek gerekiyor. Sezon başında St. Pauli ile hazırlık maçı yapacaktık. Hamburg'da bizi karşılayan binlerce taraftarı görünce şaşırdım kaldım. Statta 12 bin kişi vardı ve bunların 10 bin'i Beşiktaşlıydı. Ayrıca Bursa maçı dönüşü, Beşiktaş iskelesinde karşılanışımız muhteşemdi."

TÜRKİYE ÖZÜME ÇOK YAKIN
"Türkler hakkında yalan yanlış bir çok kötü şey anlatılıyor, ancak bu sadece eski kafalıların yaptığı bir karikatür. Zaten onlar da bunun farkında. Ben burada Hırvatistan'ın güneyindeki zihniyeti buldum. Özüme çok yakın bir zihniyet. Tabi Hırvatistan'a kıyasla çok daha zengin bir toplum. Türkiye çok daha büyük bir ülke ve burada insanlar sıcak kanlı, aynı zamanda kibar ve ikili ilişkilerde mesafeyi korumayı bilirler."

BEN İNANÇLI BİR İNSANIM
Sosyalist değilim. Kapitalizme karşı da bir duruşum yok. Çocukluğumun Yugoslavya'sında, sosyalistsen Tanrı'ya inanmazdın. Ben inançlı biriyim, ve sosyal bir bilincim var. Bence bir kulüpte, bir toplumda herkes sorumluluklarını yerine getirince ortak bir başarı elde edilebilir. 'Sosyalist bir takım yaratacağım" deyince, ben bunu kast etmek istemiştim. Ama sosyalist... Ben Lenin değilim ki!"

DİNLEDİĞİ TÜRK GRUBU DUMAN
Slaven Bilic, "Hala müzikle uğraşıyor musunuz?" sorusuna ise "Çok değil, arabamda müzik dinliyorum. Aralarında Duman adında bir Türk grubu da var. Bir de Zakk Wylde'ın grubunu ve Black Label Society'i dinliyorum" cevabını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 milyon taraftarın baskısı sırtımda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN