Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Futbolculuktan fırıncılığa

2010 yılında bir barda başından vurulmasıyla dünya spor gündemine oturtan Paraguaylı oyuncu Salvador Cabanas bugünlerde fırıncılık yaparak hayata tutunmaya çalışıyor

Giriş Tarihi: 12.2.2014
Paraguay Milli Takımı eski oyuncusu Salvador Cabanas'ın 29 yaşındayken Ocak 2010'da başından vurulduğu haberi dünya spor gündemine bomba gibi düşmüştü. Mexico City'de bir uyuşturucu lorduyla tartışmaya girmesinin ardından barın tuvaletinde Balderas tarafından başından silahla vurulan futbolcu, 23 gün yoğun bakımda kalmıştı. Bugün ise karşımızda futbolculuk günleri geride kalmış, hayata tutunmaya çalışan bir insan var.

İŞİMİ SEVİYORUM
Futbolculuğu, parasını, ardından eşi ve çocuklarını kaybeden Cabanas hayata tutunmak için başka bir mesleği seçmiş: Fırıncılık... Ekmek parasını ekmekten çıkaran Paraguaylı, "İşimi seviyorum. İnsanlar beni tanıyor ve futbol hakkında konuşuyoruz" diyor.

AVRUPA'YA GİDECEKTİM
Meksika kulübü Club America'nın yıldızı olan forvet, iki sezon üst üste Copa Libertadores'in en golcü oyuncusu olmuştu. Cabanas, "Vurulduğumda Avrupa'ya gitmek üzere bir ön sözleşmeye imza atmıştım. Menajerim M.United'a gideceğimi söylemişti" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU