Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasımpaşa bombaladı!

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz'den Fenerbahçe, Beşiktaş ve Federasyon'a yönelik şok sözler...

Giriş Tarihi: 19.2.2014 16:14
Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, Beşiktaş Kulübü'nün taahhütlerini yerine getirmediğini, bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan Stadı için yapılan anlaşmanın feshedildiğini söyledi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Öksüz, "Biz, Beşiktaş Kulübü ile bir stat konusunda anlaşma yaptık. Beşiktaş Kulübü ve yönetimi taahhütlerini yerine getirmemiş ve ödemeleri zamanında yapmamıştır. Mukaveleyi neden fesih ettiğimizi kendilerine sormak lazım, çıkıp açıklasınlar. Kasımpaşa Kulübü, neden durup dururken fesih yoluna gitsin, bu hakkı kendinde nasıl bulsun? Ödeme konusunda problem yaşadığımız için bu yola başvurduk. Beşiktaş, bundan böyle hiçbir şekilde, Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na çıkamayacaktır" diye konuştu.

Beşiktaşlı yöneticilerin fair-play ruhuna uymadıklarını öne süren Öksüz, "Dostluk ve arkadaşlıktan bahsediliyor. Beşiktaş'ın yöneticilerinde fair-play ruhu ne kadar var, bir bakılsın. Biz Kasımpaşa'nın menfaatlerini düşünmek zorundayız. 'Üç maçı orada, beş maçı Kasımpaşa'da oynarız' gibi bir yaklaşım söz konusu olamaz, bu iş çocuk oyuncağı değil. Kaldı ki, biz stadımızı kiralayarak bir gelir elde ediyorduk. Para zamanında ödenmiyorsa, ne diye anlaşmaya bağlı kalalım?" ifadelerini kullandı.

TFF'YE TEPKİ

Yaşanan stat meselesinden ziyade, Beşiktaş'ın erteleme maçı için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yaptığı baskıyı konuşmanın daha anlamlı olacağını kaydeden Hasan Hilmi Öksüz "Türkiye'de kepazeleşmiş bir futbol federasyonu var. Beşiktaş'ın yaptığı baskı ve tehditlere boyun eğdiler ve Kasımpaşa Kulübü'nün üç puanını gasp ettiler. Bu TFF yönetimiyle bu iş olmaz, talep edilmeden derhal çekip gitmeliler" diye konuştu.

"VOLKAN DEMİREL VE EMRE BELÖZOĞLU ÖZÜR DİLEMELİ"

Son yaptıkları Fenerbahçe maçında yaşadıklarının ortada olduğunu anlatan Öksüz, sözlerini şöyle tamamladı:

"Volkan Demirel ve Emre Belözoğu gibi Türk futbolunun geleceğini karartan insanların küfürleri ve ağza alınmayacak sözleri neden görmezden geliniyor? Neden hiçbir gözlemci bu ahlaksızlıkları ve terbiyesizlikleri raporuna yazmıyor? Böyle bir federasyon Uganda'da da bile yok. Kalkmışlar, 'Edilen küfürlerle ilgili bize ulaşan bir bilgi yok' diyorlar, ayıptır. Emre ve Volkan aynaya bakıp kendilerinden utanmalılar ve bizden özür dilemeliler. TFF Başkanı ve yönetimi, Türk futboluna daha fazla ihanet etmemelidir. Bu insanlara tek kelimeyle acıyorum. Onurları varsa istifa etsinler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasımpaşa bombaladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN