Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Emre'nin yaptığı ahlaksızlığın dik alasıdır"

Emre Belözoğlu'nun adrenalin nedeniyle ufak tefek hatalar yaptığını söyleyen Aziz Yıldırım'a, Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz'den sert yanıt

Giriş Tarihi: 26.2.2014 17:55
Kasımpaşa Kulübü, A Milli Futbol Takımı'nın Kemerburgaz Tesisleri'nde antrenman yapması için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından gönderilen yazıya olumsuz yanıt verdi.

Kasımpaşa Kulübü Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TFF'nin tesisleri kullanma talebine şöyle yanıt verdiklerini kaydetti:

"A Milli Takımımızın tesislerimizde antrenman yapma isteğiyle ilgili talebi almış bulunmaktayız. Gerek yöneticilerimiz, gerekse oyuncularımız, A Milli Takım kadrosunda bulunması muhtemel bazı (Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel) futbolcular tarafından geçen sezon ve bu sezon kulüpler düzeyinde oynadığımız her maçta maalesef küfür ve hakarete maruz kalmıştır. Diğer bir husus ise milyonların gözü önünde cereyan eden bu hadiseler TFF tarafından cezasız bırakılmış ve yapılan bu ahlaksızlıklar, yapanın yanına kar kalmıştır. Camiamız ve taraftarlarımızın da yoğun tepkileri düşünüldüğünde ilgili oyuncuların tesislerimize gelmesi halinde yaşanabilecek tatsızlıklar konusunda da kulüp olarak çekincelerimiz bulunmaktadır. Tüm bu hususları dikkate alarak, üzülerek ifade etmek isteriz ki A Milli Takımımızın tesislerimizde idman yapması yönetim kurulunda uygun bulunmamıştır."

"FEDERASYONA TEPKİMİZİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ"

TFF Başkanı ve yönetim kuruluna, Kasımpaşa yedek kulübesine yönelik küfür ettiği ileri sürülen Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel'e ceza vermemelerinden dolayı tepkili olduklarını anlatan Öksüz, şöyle konuştu:

"Milli takım, başımızın tacıdır ama Türkiye'de profesyonel futbolu yöneten TFF Yönetim Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı, tüm bunlara seyirci kalıyor ve bunları cezalandırmıyorsa, 'yarın kim bilir daha neler cereyan edecektir' diye düşünmek istemiyorum. Burada bizim kişiler olarak kimseye bir düşmanlığımız yok. Bu iki oyuncu alabildiğine sorumsuzca kulübemize yönelik ana avrat küfür etmişlerdir. Bunları TFF hiçbir cezaya tabi tutmamıştır. Bu federasyona bizim bir tepkimiz var. Tepkimizin gereğini yerine getirmeye çalışıyoruz."

Öksüz, TFF'nin çifte standart uygulaması nedeniyle böyle bir karar alındığını anlatarak, "Milli takım, bizim şeref ve onur duyduğumuz bir takımdır. Kemerburgaz Tesisleri'ni biz milli takımımızın hizmetine sunduk, bundan sonra da sunmaya devam edeceğiz. Ancak bugünkü federasyonun bu davranış biçimi, çifte standart uygulaması, bizi böyle bir duruma yöneltti" ifadelerini kullandı.

"BU AHLAKSIZLIĞIN VE KEPAZELİĞİN DİK ALASIDIR"

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın, Emre Belözoğlu'nun adrenalin nedeniyle ufak tefek hatalar yaptığı yönündeki açıklamalarına katılmadığını dile getiren Öksüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsan hata yapabilir ama Aziz Yıldırım, geçen günkü bir röportajında Emre Belözoğlu'un adrenalinin yüksek olduğunu ve sahada ufak tefek hatalar yaptığını söylemiş. Eğer bir futbolcu, rakip takım kulübesine dönüp ana avrat herkese küfür edebiliyorsa, bunun adrenalinle alakası yok. Bu ahlaksızlığın ve kepazeliğin dik alasıdır. Bunları da cezalandırması gereken kurum TFF'dir. Eğer federasyon bunlara seyirci kalıyorsa, onların da ahlakla alakalı tarafının tartışılması gerekir."

Kamuoyunun A Milli Takımın tesislerde antrenman yapmasına izin verilmemesine tepki göstermeyeceğinin altını çizen Hasan Hilmi Öksüz, "Ben düşünmüyorum. Hadise ortada. Tepki koyduğumuz iki futbolcu var. Bunlara TFF ceza vermesi gerekiyordu ama vermediler. O zaman bizim de bu tepkiyi koymak en doğal hakkımız. Bunu okuyan vatandaşın bana küsmesi ve darılmasının söz konusu olacağını zannetmiyorum" diyerek sözlerini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Emre'nin yaptığı ahlaksızlığın dik alasıdır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN