'Yalan konuşma'

Giriş Tarihi: 27.2.2014

Aziz Yıldırım "Trabzonspor'un kasasına giren 80 milyon TL'nin kaynağını açıklasınlar" dedi, Hacıosmanoğlu'nun yanıtı sert oldu: "Yalan konuşuyor"

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Aziz Yıldırım'ın sorusu için "Benim kasama 80 milyon TL girseydi kulübün borcu biterdi" derken Fenerbahçe Başkanı'nın her zaman olduğu gibi yalan konuştuğunu, yalanlarla algı oluşturmaya çalıştığını belirtti.

SÖZLERİNİN TAMAMI GERÇEK DIŞI
Hacıosmanoğlu, Yıldırım'ın "Trabzonspor üç senedir sportif anlamda bir şey yapamıyor. Oyuncularının da hepsini devlet yardımıyla aldılar. Kasalarına 80 milyon TL para girdi. Bunun kaynağı hangi havuzdur açıklasınlar" sözlerinin tamamının gerçek dışı olduğuna vurgu yapıp şunları söyledi:

KASAYA GİREN PARA 25 MİLYON TL
"80 milyon TL bulsaydım, kulübümün borcu bitiyordu. 100 milyona yakın faizli borcu var kulübün. Bu borsaya açık bir şirket. Giren, çıkan para belli. Yaptığımız sponsorluklarla kasaya giren para 25 milyon yapmaz. Nerede bu 80 milyon söylesin. Bizim de bu konularla ilgili başka cevaplarımız da olacak" diye konuştu.

BU İDDİA OLAY YARATIR!
Trabzonspor Hukuk Kurulu Üyesi Atilla Dilaver kendisi için "Üç-beş paralı asker" diyen Aziz Yıldırım hakkında twitter'dan çok bomba bir iddia ortaya attı: "Benim hakkımda elinde belge olup açıklamayan namerttir. Suçu ölen eski yöneticiye yıktıklarını, UEFA Temyiz Kurulu gerekçeli kararında söylüyor. Bunu yapmak etik de, açıklamak mı etik dışı? Aziz Yıldırım, Trabzonspor'a yardım etmemem için kiminle bana kaç dolar teklif ettiğini açıklasın. Trabzonspor'a yardım etmemem için bir avukat vasıtasıyla yüklü miktarda para teklif edildi. Biz ise, 'Adalet için mücadele ediyoruz, paranız bizim için değersizdir' cevabını verdik."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yalan konuşma'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN