Şakamız yok

Giriş Tarihi: 1.3.2014

"Artık yeter! Bu son uyarı" diyen F.Bahçe, ligden çekilebileceğini yineledi

Hakem hataları ve PFDK'nın seyircisiz oynama cezası sonrası F.Bahçe yönetiminden Genel Sekreter Mahmut Uslu ile Hukuk İşlerinden Sorumlu Asbaşkanlar Deniz Tolga Aytöre, Şekip Mosturoğlu ve Erhan Türkoğlu basının karşısına geçti. F.Bahçe aleyhine hakem hatası yapılan 12 maç barkovizyondan izletildi. 2012 yılında 89 milyon 556 bin 223, 2013 yılında da 94 milyon 266 bin 639 lira olmak üzere 183 milyon 822 bin 862 lira vergi ödediği kaydedilip bunun 3 Anadolu kulübünün bütçesine eşit olduğu vurgulandı ve birbirinden önemli açıklamalar arka arkaya geldi:

ADALET ARAYIŞINDAYIZ
AYTÖRE:
Kimseye düdük astırma niyetiyle burada değiliz. Peşinde olduğumuz şey avantaj değil adalet. Hatayı yapanların ödüllendirilmesinden rahatsızız. Sorunumuz şahıslar değil, sistem ve kurumlar. Bugün bıçağın kemiğe dayandığı değil, delip geçtiği gün. Hatalar artık sürekli ve kamuoyunun algılayabileceği tarzda olmaya başladı.Melo konusunda bir açıklama yapmadık ama daha önce görüntülerle Meireles'e nasıl 4 maç verildiğini de anlamadık.

BİZİMLE OYNAMAYIN!
USLU:
Elimizden geldiğince bu kulübü yönetmeye çalışıyoruz ama yönettirmemek için uğraşıyorlar. Şampiyonluk değil onur mücadelesi veriyoruz. Tüzük için genel kurul hazırlığındayız, gerekirse bir madde koyarız, ligden çekilme dahil her kararı alırız. Herkesi uyarıyorum bu şaka değil. Çok yakında fırınlara haber verecekler 'F.Bahçe'ye ekmek vermeyin' diye. Dünyanın hiçbir yerinde yüzde 3'ten fazla federasyon payı yok. Bizden yüzde 10 alıyorlar. Haksız yere bizden aldıkları para 10 milyon dolar. Gerekirse havuzdan da çıkarız. Kimse Aziz Yıldırım ile taraftarın, kongre üyelerinin arasına giremez. Artık yeter."

PFDK İKİYE BÖLÜNMÜŞ
MOSTUROĞLU:
Lig başladıktan sonra kurallar değişmez. Verilen kararların çelişkileri bütün yarışmanın seyrini etkileyen cinste. PFDK ikiye bölünmüş durumda. Federasyon bu isimleri biliyor hepsini tek tek söyledik. Hizipler olursa adalet olmaz. Havuz konusunda dağıtım kritelerlerinin adil olmadığı yönünde rekabet kuruluna başvuru yapacağız.

G.SARAY'A SALVOLAR!
Aytöre isim vermeden G.Saray'ın Hukuk İşlerinden Sorumlu Yöneticisi Sedat Doğan'a göndermede bulundu: "Bu işler sosyal medyada tweet atmakla olmaz. Hergün 'şikeci' diye yazıyorlar. Gelsinler konuşalım. İstedikleri yerde, istedikleri kanalda." Uslu ise 2 yıl önce "F.Bahçe ve Türkiye'yi satanlar" ifadesini kullandığını hatırlatıp "2 yıldır bu sözlerime bir dava açılmadı. Demek ki satanlar var. Sattıkları için F.Bahçe dimdik başkanının arkasında duruyor" dedi. Uslu bu sözleriyle 3 Temmuz sürecinde TFF'de görev yapan G.Saray CEO'su Lutfi Arıboğan'ı hedef almıştı.
Genel Kuruldan yetki alır, ligden çekilmek dahil her kararı veririz. Havuzdan gelen para 30-35 milyon. Gerekirse oradan da çıkacağız
Peşinde olduğumuz avantaj değil, adalet. Hata yapanlar ödüllendiriliyor. Kişiler değil sistemle mücadele ediyoruz

HÜKÜMETİN YANINDAYIZ
USLU:
Sayın Başbakan 'Bu savcılar ile ilgili yapılan her şeyi at çöpe' diyor. O da yeniden yargılama istiyor. Biz de hükümetin yanındayız. Mustafa Kemal'i bütün statlar bağırıyor. Onun adını ceza raporlarına yazanları unutmayacağız. Ama tüm bu yaşananlardan sonra G.Saraylısı, Beşiktaşlısı, Göztepelisi herkes bizi sevmeye başladı. 17 Aralık ne kadar önemliyse bizim için de 3 Temmuz önemli. Adil yargılama herkes için önemli. Biz de adil yargılamayı arkadaşlarımız için istiyoruz.

UEFA BEKLEYECEKTİR

F.Bahçe'nin TFF çıkarmasının ardından TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in UEFA'ya gitmesiyle gündeme gelen "F.Bahçe küme düşürülecek" haberlerine Mosturoğlu yanıt verdi: "UEFA'nın bu kadar karmaşık bir dosyada net karar vereceğini düşünmüyorum. Sonucu bekleyecektir. Çünkü bu işin sonunda ciddi tazminatlar var."

"ALP BENİ ARADI"
USLU:
MHK Başkanı dün (önceki gün) beni aradı. 40 dakika konuştuk. Sivasspor maçındaki çizgi hakemi, 'Göğsüne çarptığını gördüm' demiş. Böyle bir şey olabilir mi? Buraya sağdan soldan eller giriyor. O arkadaşın iyi niyetli olduğunu biliyoruz. Federasyon Başkanı'na da inanıyoruz. Ama bunlar tesadüf değil."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şakamız yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN