Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Fenerbahçe yeniden yargılanabilir"

TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, özel yetkili mahkemelerin kapatılmasıyla Fenerbahçe'nin yeniden yargılanabileceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 7.3.2014 14:42 Güncelleme Tarihi: 7.3.2014 15:56
AK Parti'nin yargı konusundaki hazırlanan kanunlarda başrol oynayan aynı zamanda, 'Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi' Kanunu'nda da imzası bulunan TBMM Adalet Komisyonu Başkanvekili Hakkı Köylü, Özel Yetkili Mahkemelerin vermiş olduğu bazı kararlarda yeniden yargılama olabileceğini söyledi.

Köylü, yaptığı açıklamada, "Yeni Yargı Paketi ve HSYK'da yapılan yeni düzenleme sistemin önünü açacaktır. Kabul etmek gerekir ki; 17 Aralık operasyonun ardından Türkiye'de Başbakan dahil birçok kişi mağdur edilmek istendi ve edildiği anlaşıldı. Değişik zamanlarda yapılan dinlemeler sonucunda montajlarla yapılan uyduruk tapeler Başbakan dahil birçok insanı mağdur etti. Yeni düzenlemenin ardından Ergenekon, Balyoz ve Şike Davaları detaylı bir şekilde incelemeye alınacak ve mağduriyetler giderilecek. Fenerbahçe başta olmak üzere diğer davalarda yeniden yargılamalar olabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Fenerbahçe yeniden yargılanabilir"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN