Orman'dan şok Fernandes açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Fernandes'in transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Giriş Tarihi: 7.3.2014 16:22
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, tüm planlarını Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından uygulanan yabancı oyuncu kuralına göre yaptıklarını ve gelecek sezon üst sınır 8 olmak kaydıyla her türlü düzenlemeyi tartışabileceklerini söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen organizasyonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan başkan Orman, Kulüpler Birliği Vakfı ve Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın yabancı oyuncu kontenjanı hakkında 17 kulübün uzlaşma sağladığı yönündeki açıklamalarını değerlendirdi. Fikret Orman, bütün planlarını TFF'nin aldığı karara göre yaptıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bütün hazırlığımızı gelecek sezon uygulanacak 5+0+3'e göre yaptık. Mevcut yönetmeliğe göre oynarız, bunu da destekliyoruz fakat dışarıda 3 oyuncunun bulunmasındansa kulübede durmasını daha mantıklı buluyoruz. İlhan (Cavcav) ağabey bizim büyüğümüz ve çok da sevdiğimiz bir başkanımızdır. Kendisiyle bu sabah konuştum. Bazı konulara kırılmış. Kendisine de 'biz oyun bozan olmak istemeyiz' dedim. Sınırı 8 olmak kaydıyla da her türlü düzenleme üzerinde de tartışabileceğimizi belirttim. İlhan ağabeyin üzülmesini kesinlikle istemeyiz. Beşiktaş uyumlu bir kulüptür ama maç başlayınca kurallar değişmez. Sekizin üzerindeki bütün uygulamaların karşısındayız."

Kulüp olarak son iki senedir, milli olmuş yerli oyunculara yatırım yaptıklarını vurgulayan başkan Orman, "5+0+3 kuralı geçerli sayılacak diye bu yönde bir hazırlığımız var. Rakiplerimiz ise bu kural değişecekmiş gibi birçok kontrat yaptılar. Bu kontratları yapmasını biz de biliyoruz ama yapmadık, sebebi de bu kuralların uygulanmak için konmuş olmasıdır. Biz aynı şekilde devam edeceğiz" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Orman'dan şok Fernandes açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN