Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu kavga 50 yıl daha sürer

Giriş Tarihi: 12.3.2014 21:21
1967 Trabzonsporlular Derneği Başkanı Alaattin Hatayoğlu, Trabzonspor taraftarlarının 2010-2011 yılı şampiyonluk kupasının kendilerine verilmemiş olmasından dolayı provoke olduklarını ve Volkan Demirel'in taraftarları tahrik ettiğini söyledi. Olaylı Trabzonspor - Fenerbahçe maçı sonrası yazılı bir açıklama yapan Hatayoğlu, Trabzonspor taraftarının 2010-2011 şampiyonluk kupasını alamamaktan dolayı provoke edilmiş durumda olduğunu belirterek, 'Bu maçın gergin geçeceği zaten belliydi. Trabzonspor Camiası bence çok olgun tavırlarla ortamı yumuşatmak adına demeçler verdiler. Ortamı gerebilecek tek bir demeçleri yok. Buna rağmen bu olaylar çıkmış ise birileri bunun hesabını vermeli. Hafta başından beri basında bir takım kalemşörler, Trabzonspor taraftarını toplumun önüne atıcı açıklamalarda bulundular' dedi.

'VALİ VE EMNİYET GÖREVİNİ YAPMAMIŞTIR'
Trabzon Valisi ve emniyetinin mücadele öncesinde yanlış önlemler aldığını vurgulayan Hatayoğlu, 'Çatılara keskin nişancıların konulması ayıptır. Dışarıda olay çıkaran taraftarları keskin nişancılarla mı vuracaksınız. Yani bunun anlamı budur. Trabzon emniyeti dışarıda keskin nişancıları çatılara çıkartıp önlem almak yerine, stada bıçakla, yabancı maddelerle girenleri etkisiz hale getirmeliydi. Bence bu anlamda Trabzon Valisi ve emniyeti görevini yapmamıştır' diye konuştu.

'VOLKAN DEMİREL TARAFTARLARI TAHRİK ETTİ'
Hatayoğlu, sarı-lacivertli kaleci Volkan Demirel'in taraftarları tahrik edici hareketlerde bulunduğunu ifade ederek, 'Golü attıktan sonra Volkan Demirel denen pervasızın el kol hareketleriyle, yerlere atlayıp zıplamalarıyla yaptıkları neyin nesidir. Bence Trabzonspor taraftarı yapılan bu tahriklere rağmen yine metanetli davranmıştır. Volkan Demirel'in yapmış olduğu o hareketi hiç kimse kabul edemez. Türkiye'nin en mazlum, en centilmen takımın taraftarının önünde o hareket yapılmış olsa, insanları çileden çıkartır. Böyle bir futbolcu olmaz, böyle bir provokatör olmaz. Yani olay çıkması için taraftarı olağanüstü bir şekilde teşvik etti. En ufak olayda hakemin üzerine gidip 'o atıldı, bu atıldı' dedi. Sen kaleci misin yoksa saha gözlemcisi misin? O görevi yapan kişiler var zaten. Onlar atılan yabancı maddeleri alırlar, raporlarına eklerler, gerekli yere bildirirler. Sen kimsin' şeklinde konuştu. Bir şehrin hakkının teslim edilmemesi durumunda sonucun böyle olacağını belirten Hatayoğlu, 'Belki çok keskin bir ifade olacak ama şunu açık yüreklilikle söylüyorum. Trabzonspor'un hak ettiği şampiyonluk kupası verilmediği sürece, şike yapan takımlar hak ettikleri küme düşme cezasını almadığı sürece bu kavga 50 yıl daha sürer' dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kavga 50 yıl daha sürer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN