Safsatalara inanmayın!

Hollandalı hakem hocası, Kasımpaşa-Beşiktaş maçının tekrar edilmesine kızdığı iddiasının asılsız olduğunu söyledi: Ne böyle bir tepkim var, ne de düşüncem

Giriş Tarihi: 17.3.2014
Rize-Beşiktaş maçı için TFF İkinci Başkanı Servet Yardımcı ile birlikte Rize'ye gelen UEFA Hakem Komitesi Üyesi ve MHK Danışmanı Jaap Uilenberg'e en çok merak edilen soruyu sorduk: "Kasımpaşa- Beşiktaş maçının tekrar edilmesine kızıp, iki ay Türkiye'ye gelmediğiniz doğru mu?" Hollandalı hakem hocası, bu soruya samimiyetle cevap verdi: "Böyle bir şey yok. Bunlar tamamen safsata. Safsatalara inanmayın. Böyle bir tepkim ve düşüncem olmadı." Uilenberg, Türk hakemleri ile ilgili olarak ise, şunları söyledi: "Büyük gelişme kaydediyorlar. Hatalar dünyanın her yerinde var. Türk hakemlerine güvenilmesi ve desteklenmesi gerekiyor. TFF ile bu konuda ilişkilerimiz çok iyi. Hakemliğin gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz."

ULUFE İSTEMİYORUZ
Beşiktaş
yönetiminin hakem Ali Palabıyık'a tepkisi sürüyor. Yönetici Deniz Atalay, "İlk penaltıyı halı sahada bile vermezler. İkinci penaltı da tartışılabilir. Palabıyık, herhalde Gaziantep maçında bizim lehimize verdiği penaltının etkisinde kaldı ve telafi etmek istedi. 6 maçta yediğimiz 3 gol de penaltıdan. Biz bu haksızlıklara yeter diyoruz ve adil yönetim talep ediyoruz. Kimseden de ulufe istemiyoruz" diye konuştu.

İLK PENALTI KARARI YANLIŞ
Uilenberg, Palabıyık'ın Rize-Beşiktaş maçındaki performansıyla ilgili olarak ise şunları söyledi: "Palabıyık çok yetenekli ama genç ve tecrübesiz. Gelecek vaat ediyor. Karşılaşmadaki, ilk penaltı yanlış karardı. Ancak ikincisini penaltı olarak gördüm."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Safsatalara inanmayın!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN