Fikret Orman: Şamar oğlanı mıyız?

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, başarılı olmak için çok çalıştıklarını belirterek, "Bütün emeklerimiz Beşiktaşlılara feda olsun" dedi.

Giriş Tarihi: 20.3.2014 00:36
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün 111. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Avcılar Beşiktaşlılar Derneği'nin düzenlediği geceye katıldı. Organizasyonda siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyelerinden Hakan Özköse ve Fikret Orman'ın kuzeni Suat Orman da bulundu.

Derneğin bugüne kadar yaptığı faaliyetlerin anlatıldığı barkovizyon gösterisiyle başlayan etkinlikte konuşan başkan Orman, şunları söyledi:

"Hep birlikte, coşkuyla 111. yılımızı kutluyoruz. Bugün, Beşiktaşımız'ın doğum günüdür, hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Avcılar derneğimizin başkanı sevgili Selçuk Aydoğan çok başarılı çalışmalar yapıyor, kendisini tebrik ediyorum. Bu derneğin yaptığı çalışmalar, diğer bütün Beşiktaş derneklerine örnek olmalıdır. 111. yılımızda yapacağımız çok şey var. İnşallah stadımızı bitirip yeni sezona, yeni stadımızda gireceğiz. Kongre üyelerimize verdiğim, Avrupa ve Anadolu Yakası'na iki lokal yapma sözüm vardı. Avrupa Yakası'nda yaptığımız yeni lokalimizi kısa bir süre içinde açacağız. Zor günlerden geldik, kötü günleri hep birlikte geçiyoruz. Çok çalışıyoruz, bütün emeklerimiz Beşiktaşlılar'a feda olsun"

"BİZ DE NORMAL KULÜP DEĞİLİZ"

"Karşı çıkan bakanlar vardı. Çok zorlandık. 144 ve 650 localık bir yerimiz var. 81 tanesi satıldı geri kalanlara devam ediyoruz."

"Burası normal bir lokasyon değil. Biz de normal bir kulüp değiliz. Türkiye'nin en eski tarihine sahip kulübüz."

"Çarşı orada oturacak diye bir ayrımımız yok. Kapalının üst tarafı 5-6 bin kişilik. Orayı daha makul tutmaya çalışacağız Otopark 400 arabalık olacak. Burada alanımız yok. Kadir başkan bize çok destek oldu."

"Normal bir çatı yapsaydık maliyet atıyorum 10'sa bunun maliyeti 20-25'tir. burası deprem bölgesi olduğu için o çatının gezer olması lazım. Dünyada uygulaması az olan bir sistemle yapıyoruz. Boğazın kenarında olan bir yere büyük çelik şeyleri koymak yakışmaz. Gelecek nesillere yapılıyor bu. Son teknoloji olması lazım. Böyle bir stat 150 milyon dolardan aşağısına çıkmaz. Ama biz yarısına çıkacağız inşallah"

"UEFA'DA FİNAL OYNAYACAĞIZ"

"Biz UEFA finalini kendimiz oynayacağımız için kapılarını çalmamıza gerek yok. Bunu herkes hayal olarak görüyor ama yapacağız. Shakhtar'ın şimdi olduğu yere bakın 10 ay kış, şehir 800 bin kişilik. UEFA kupasını aldılar. Dünyanın en güzel şehri, en güzel stadı. O bütçelerin daha fazlasını yapabiliriz. Neden biz olmayalım? Ve olacağız ben inanıyorum. Biz ne zaman gerçekten idari ve gelir manasında o seviyelere gelirsek bunun olacağını herkes görecek."

"Burayı bitirdikten sonra 8-10 bin kişilik bir basketbol salonu da yapacağım. Uğraştığım yerler var."

"Beni içerden yıkmaya çalışıyorlar. Ama ben yemem bunları. Bizim tek derdimiz var. Çoluğumuza, çocuğumuza iyi bir isim bırakıp, iyi işler yapmaya geldik. Sonra yeni arkadaşlar götürecekler. Ben uzun süreli bu işi yapmak gibi bir niyetim yok. Sinir sistemi olarak yıpratıyor. Yalan, yalan, yalan. Mali problemin olduğu yerde ahlaki sorun vardır. Beşiktaş'ta tehditle para istemeler, yalanlar oldu. Olmaya da devam ediyor. Onlara da alıştım"

"ŞAMAR OĞLANI MIYIZ?"

"Hakem hatalarını gördüğümüz zaman kahroluyorum. Ben en çok bununla karşılaşıyorum. Son maçta 2 penaltı var. Orada hakem hocasının gelip sahada ne işleri var? O hakemin ondan etkilenmemesi mümkün mü? Nezaketen bir şey söylemiyim diyorum da biz bu işe emek döküyoruz. Milletin parasını bu işe harcıyoruz. Biz şamar oğlanı mıyız? Yeter hakikaten. Kendimi kontrol etmeye çalışıyorum."

"Oyuncularla çok temasım yok. Gökhan acayip derecede sevdiğim bir karakter. Çok tatlı bir çocuk. Benden ayrıldıktan sonra oyuncunun nereye gideceği önemli değil. Egemen'in sözleşmesini fesh ettik. Fenerbahçe'ye gitti. Aman Fenerbahçe'ye gitmesin diye benimle çizgisi uymayan, ahlakı uymayan oyuncuyla kontrat mı yapacağım?"

"Samet Aybaba Beşiktaş'ta çok önemli bir iş yapmıştır. Son Antalya maçında Ahmet Kavalcı'ya "Samet hocayı onurlandıralım" dedim. Hoca yanlış anlaşılır demiş. Doğrudur anlaşılır. Bir hafta sonra görevinden ayrıld falan biz vesile olmuş olurduk. Bizde çok önemli işler yaptı. Ben Samet hocaya git demedim. Konuşmadım bile hocayla. Beşiktaş için birinciliğin haricinde hiçbir derece bizi tatmin etmez. Ben 5 sene üst üste şampiyon yapacağım demedim. Ama çizgimiz rotamız bellidir."

"BILIC'LE SÖZLEŞME YAPMAK İSTİYORUZ AMA..."

"Lig halen bitmedi. Şampiyonluğa olan umudumuz devam etmektedir. Fenerbahçe, Galatasaray'a ve bize gelecek. Slaven Bilic ile devam edeceğiz. Onunla uzun süreli kontrat yapmak istiyoruz ama bu biraz da hocanın performansıyla ilgili. PTT 1. Lig'den takım alma niyetimiz var."

"Bazı kırgınlıklarım var. Ama birisinin hata yapması, bizim hata yapmamız için sebep değildir. Ortada bir ayıp varsa o yapana aittir. Biz olabildiğince yapıcı olmaya çalışırız. Kulüp başkanlarının nasıl baskı gördüğünü tahmin edebiliyorum."

"Açılışla ilgili bir iki planımız var. Bu stat bitene kadar dernek gezilerine gitmeyeceğim. Beni bir yere çağırmayın, çalışmamız lazım. Bugün 111. yılımız. Bu kulübe emek vermiş emekçi sporcularımız var. Allah onlardan da razı olsun. Onlara da teşekkür ederim. Bugün itibariyle benimle beraber bu riskli işin altına girmiş arkadaşlarım var. Onlara da hiçbir gün beni satmadıkları için teşekkür ederim. Biz Beşiktaşlılar için bu mücadeleyi veriyoruz. Burada yaptığımız şey iyidir, desteklenmesi gerekir"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fikret Orman: Şamar oğlanı mıyız?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN