Hakemler izin verirse Şampiyon oluruz

Giriş Tarihi: 20.3.2014

Beşiktaş, 111'inci kuruluş yılını inşaatı süren Vodafone Arena'da kutladı. Başkan Fikret Orman'ın hedefinde yine TFF vardı

Vodafone Arena'da düzenlenen kutlamaya yöneticiler ve futbol takımının yanı sıra diğer branşların sporcuları katıldı. Başkan Fikret Orman yaptığı konuşmada, "Türkiye'de 25'in üzerinde stat yapılıyor. Her gün konuşulan ise bizim stadımız. Çünkü bir tek bizim stadımız alın teri ve kulübün parası ile yapılmaktadır" dedi.

ÖNCE STAT, SONRA AVRUPA

Başkanın konuşmasının ardından 111'inci yıl pastası kesildi. Bu arada Fikret Orman, yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Hakemler izin verirse bu sezon şampiyon oluruz ve yeni stadımıza şampiyon olarak geliriz, Stattan sonraki en büyük hedefim Avrupa'da kupa kaldırmak" ifadelerini kullandı.

'GECELERİ GELİP BAKIYORUM'
Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen ise, "Yıkılacak mı denen stat, yıkıldı. Bitecek mi dendi, bitecek. Hocamız Bilic'e oturacağı yedek kulübesini tahminen gösterdim. Başkanın çok büyük bir heyecanı var. Gece 12'de 1'de mesaj atıyor, fotoğraf gönderiyor. Bizleri de alıştırdı. Ben de gece geceleri geliyorum ve stada bakıyorum" dedi. Slaven Bilic ise "Stadın sunumlarını izlemiştik. Ancak burada bulunmak çok farklı bir duydu. Yeni stadımızda maça çıkmayı dört gözle bekliyorum" açıklamasını yaptı.

250'den 500'e çıkacak
Şu anda Vodafone Arena'nın inşaatında 250 işçi çalışıyor. 15-20 gün sonra bu sayı 500-600'ü bulacak. Böyle bir stadı 150 milyon dolardan aşağı yapamazsınız. Biz Allah'ın izniyle bu rakamın yarısına yapacağız inşallah.

30 AĞUSTOS'A YETİŞECEK
30 Ağustos'a stadımızı yetiştirmek istiyoruz. Çok zor bir tarih ancak bunu hızlı bitirmek istiyoruz. Stadımızda oynamadığımız sürece yıllık 50 milyon dolar kaybımız var. Kayıp göçebe kuşlar gibi başka statlarda oynamak da cabası.

144 LOCADAN 81'İ SATILDI
Vodafone Arena'da 144 tane loca, bir de büyük 650 kişilik loca olacak. 144 locadan şu ana kadar 81 tanesini sattık. Burayı bitirdikten sonra basketbol salonu da yapacağım. Yönetim olarak ekonomik anlamda önemli işler yapıyoruz.

ALMEİDA&TÖRE KALABİLİR
Almeida, artık kendini hırpalıyor. Beşiktaş'ın bir parçası olmaya çalışıyor. Evet diyorum bu futbolcu Beşiktaş'ı istiyor diyorum. Ben de kalması için tüm gayretimi göstereceğim diyorum. Gökhan Töre'nin bonservisi için de çaba sarf edeceğiz.

"ŞAMAR OĞLANI MIYIZ?"

"Hakem hatalarını gördüğümüz zaman kahroluyorum. Ben en çok bununla karşılaşıyorum. Son maçta 2 penaltı var. Orada hakem hocasının gelip sahada ne işleri var? O hakemin ondan etkilenmemesi mümkün mü? Nezaketen bir şey söylemiyim diyorum da biz bu işe emek döküyoruz. Milletin parasını bu işe harcıyoruz. Biz şamar oğlanı mıyız? Yeter hakikaten. Kendimi kontrol etmeye çalışıyorum."


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakemler izin verirse Şampiyon oluruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN