Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tek kriter UEFA!

İki sezon önce beyanlardaki eksiklik, geçen sezon da UEFA'nın şike teşebbüsü şüphesi ile tedbir koyması nedeniyle Avrupa'ya gidemeyen Beşiktaş, bu kez işi sıkı tutuyor.

Giriş Tarihi: 26.3.2014
Gerekli belgeleri ay sonuna kadar teslim etmesi gereken siyahbeyazlılarda, 2. başkan Ahmet Nur Çebi tüm sorumluluğu üzerine aldı
Futbolcu ve bonservis bedeli ödemeleri ile sportif borçların yapılandırılması tamamlanarak işin %90'lık bölümü halledildi
Geriye sadece 10 milyon TL'lik vergi borcunun taksitlendirilmesi kaldı. Bu sorunun da birkaç gün içerisinde çözüleceği ifade edildi

İkinci başkan Ahmet Nur Çebi'nin UEFA lisans kriterlerinin yerine getirilmesi için mesaisinin büyük bir bölümünü kulüp binasında geçirdiği öğrenildi. Çebi'nin bizzat yönettiği operasyon sayesinde evrakların UEFA'ya sunulmasına kısa bir süre kala kriterlerin yüzde 90'nının tamamlandığı belirtildi.

ZOR KISIM ATLATILDI


Futbolcu alacakları ve bonservis ödemeleri başta olmak üzere mali sorumlulukların yerine getirilerek UEFA'ya gidecek dosyaya konduğu öğrenildi. Yeniden yapılandırma kapsamında Quaresma'nın bonservisi ve Ferrari'nin alacaklarının ödenmesinin devam ettiği de kaydedildi. Ay sonuna kadar belgeleri hazırlamak zorunda olan Beşiktaş'ın önünde sadece tahakkuk etmiş vergilerin 10 milyon TL'lik bölümünün kaldığı bildirildi.

KILI KIRK YARIYORUZ


Daha önceki vergi borçlarını yapılandırarak ödeyen Beşiktaş yönetimi, yeni doğan ve geriye kalan vergi borçlarını da aynı şekilde çözüme kavuşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Konu hakkında açıklama yapan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ta 3 dönemdir, UEFA kriterlerinin yerine getirilmesiyle Fikret Orman yönetiminin ilgilendiğini söyledi. Çebi şöyle devam etti: "Başımıza bir kaza gelmesin diye kılı kırk yararak, gece gündüz çalışıyoruz. İnşallah bunun altından kalkacağız."

HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ


"Bu ay sonu vereceğimiz 3. lisans yeterlilik belgesi diğerlerine göre daha az sancılı olacak. Hedefimiz ve hayalimiz, lisansı bundan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadan, doğal akışında almak. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Görüyorum ki, futbol takımımız da kendi üzerine düşeni yapma konusunda çok kararlı. Bu da bizi mutlu ediyor. Amacımız Şampiyonlar Ligi'ne katılıp, başarılı olmak. Oyuncularımıza güvenimiz tam."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tek kriter UEFA!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN