Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sabah yazarları Mancini için ne dediler?

Giriş Tarihi: 27.3.2014
Erman Toroğlu
Mancini ne kattı?
Galatasaray'da son dönemde akıl sır ermeyen işler oluyor. Bana göre de takımın bu duruma gelmesinin en büyük sorumlusu var, o da başkan Ünal Aysal. Bakıyorsun onca yatırım yapılıyor ama 10 yıldır Sabri oynuyor. Ya bu çocuk çok iyi ya da sen kötü yöneticisin. Teknik direktör Mancini ne kattı bu takıma? Bakıyorsun geldiğinden beri bir maça aynı kadroyla çıkmadı. Sahada kağıtlar dolaşıyor, yere atılıyor. Dünya üzerinde bir örneği daha yok. Galatasaray takım gibi oynamıyor. Sahada ise Muslera ve Melo dışında aldığı paranın hakkını vermeye çalışan oyuncu yok.

Metin Tekin
G.Saray kaybetmez
Galatasaray zor bir dönemden geçiyor. Her kulüp zaman zaman sıkıntılı günler yaşayabiliyor. Böyle durumlarda özellikle yönetimlerin duruşu, problem çözme becerileri çok önemlidir. Yani yönetim becerisi tam da burada gereklidir. Bence Roberto Mancini'nin gidişi, mali bölümünü bilmiyorum ama teknik anlamda Galatasaray'a bir şey kaybettirmez. Yani teknik anlamda Galatasaray zarar görmez. Tabii ki teknik adamla sezonu bitirmek en mantıklısı ancak öyle bir zaman gelir ki son bir maça bile o hocayla çıkamazsınız. Gelinen son nokta o anlardan biri mi bilmiyorum. Bunun kararını Galatasaray yönetimi verecek. Burada unutulmaması gereken, Galatasaray'ın hala Türkiye Kupası şampiyonluğu ve lig ikinciliği için büyük iddiası olduğudur

Gürcan Bilgiç
Kimyalar uyuşmadı
Öncelikle şunun altı çizilmeli, G.Saray'ın bugünkü durumunda Mancini, hatalılar sırasında en sondadır. Çünkü sezon başından itibaren kadro mühendisliği problemliydi. Özellikle Türk oyuncu kalitesi rakiplerinin çok gerisindeydi. İtalyan hocanın dediklerine bakarsak, yeniden yapılanma için gelmiş. Ama bunu şimdi öğreniyoruz. İmzalar atıldığında hoca şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi'ni kovalayacaktı. Büyük beklentilerin karşılanmaması doğal olarak tepkileri de büyüttü. Şu anki durumda Mancini ile devam etmek, sorunları görmemek demektir. Bir gerçek var; kimyalar uyuşmadı. İki taraf da birbirlerini çok sevemediler. Burası ne İtalya ne de İngiltere.Türkiye'de duygular konuşur. Bu nedenle kalan 8 hafta için plan yapılmalı, sonra da herkes önüne bakmalı.

Ömer Üründül
Bizdeki anlayış bu!
Bizim ülkemizde başarı her zaman önde geliyor. Taraftar ve medyadan başarısızlıkta karşı sesler hemen yükselmeye başlıyor. Galatasaray'da en büyük yanlış Terim ile yolların ayrılmasıydı. Çünkü bizim takımlarımızda, bilhassa büyük kulüplerde yabancı bir teknik adamın işi çok zor oluyor. Yabancı teknik adamın profesyonellik ve bakış açısı bize göre çok değişik. Mancini'nin yapılan aleyhte tezahürat sonrası üzülüp 'Ben gidiyorum" demesi normal bir tepkidir. Ancak daha sağlıklı düşününce karar değişebilir. Onun için de bekleyip görmek lazım. Şunu da hatırlamakta fayda var. Galatasaray, Juventus'u eleyip Şampiyonlar Ligi'nde yoluna devam ettiğinde Mancini göklere çıkarıldı. İşler kötü gidince ise en ağır şekilde eleştiriliyor. Çünkü bizdeki anlayış bu.

Murat Özbostan
İmparator bulmak zor!
Öncelikle hem Galatasaray yönetimine hem de Mancini'ye yapılanlar ayıp. Fatih Terim sonrası İtalyan teknik adamın işinin zor olduğunu bir çok kez ifade etmiştik. Terim efsane bir isimdi, büyük başarılar elde etti, taraftarın imparatoru, kahramanı, gücü, kuvveti oldu. Böyle bir ismin ardından bir kulüpte görev almak başlı başına zaten zordu. İyi sonuçlarda bu su yüzüne çıkmadı ama en ufak bir sarsıntıda, "Mancini istifa, İmparator Terim" tezahüratları hortladı. Değil Mancini, böyle bir ortamda hiçbir teknik adam zaten başarılı olamaz. Buna yönetim de dahil.. Kimse Fatih Terim olamaz. Mancini'nin en büyük hatası da sürekli, "Bu takımı ben yapmadım" söylemi.. Mancini enkaz almadı, iyi bir takım aldı. Bu süreci yönetmek ve en az hasarla atlatmak için görev yönetime düşüyor. Taraftara ise biraz sabır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabah yazarları Mancini için ne dediler?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN