Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte Aziz Yıldırım'a verilen ceza

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, görevli hakime ve Fenerbahçe Kulübü'nün eski yöneticisi Recep Özcan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 22 bin 100 lira adli para cezasına çarptırıldı.

Giriş Tarihi: 31.3.2014 16:29 Güncelleme Tarihi: 31.3.2014 17:08
Anadolu Adalet Sarayı 22. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, müşteki Recep Özcan ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan Özcan, Yıldırım ile uzlaşma talebinin olmadığını ve şikayetinin devam ettiğini söyledi.

Özcan'ın avukatı Ertuğrul Yönet de Aziz Yıldırım'ın hakaret suçunu işlemeyi meslek haline getirdiğini savundu.

Yıldırım'ın avukatı Abdurrahim Erol ise Yıldırım'ın beraatini talep etti.

Mahkeme hakimi Dilek Şen, Aziz Yıldırım'ı, hakim Dilek Gökkoyun'a "kamu görevlisine karşı hakaret" ve Recep Özcan'a karşı da "hakaret" suçunu işlediği gerekçesiyle 442 gün adli para cezasına çarptırdı. 442 gün adli para cezasını da günlüğü 50 liradan 22 bin 100 liraya çeviren Şen, cezanın 10 taksitte ödenmesine hükmetti.

Şen, Yıldırım'ın pişmanlık göstermediği ve bir daha suç işlemeyeceği konusunda mahkemede olumlu kanaat oluşmadığını belirterek cezayı ertelemedi.

İDDİANAME

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Aziz Yıldırım'ın, 27 Haziran 2013 tarihinde Kadıköy'de düzenlediği basın toplantısında, hakim Dilek Gökkoyun ve Fenerbahçe Spor Kulübü eski yöneticisi Recep Özcan'a hakaret ettiği belirtilmişti.

İddianamede, Yıldırım'ın, hakim Dilek Gökkoyun'a basın yoluyla hakaretten 1 yıl 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar, Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi Recep Özcan'a basın yoluyla hakaret etmekten de 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istenmişti.

AZİZ YILDIRIM HAKKINDAKİ İHRAÇ DAVASI REDDEDİLDİ

Bu arada Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu hakkında, Fenerbahçe Kongre Üyesi Recep Özcan tarafından açılan ihraç davası reddedildi.

Sarı-lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım ve Yöneticilerimiz Sayın İlhan Ekşioğlu ve Sayın M. Şekip Mosturoğlu hakkında Recep Özcan tarafından ihraç istemiyle açılan dava, İstanbul Anadolu 5. Asliye Mahkemesi tarafından reddedildi" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Aziz Yıldırım'a verilen ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN