Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fikret Orman'dan Fenerbahçe itirafı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Biz geldiğimiz zaman altı aylık maaşlar duruyordu. Şimdi stadımızı yapıyoruz. Bize haksızlık yapmayın" dedi.

Giriş Tarihi: 3.5.2014 12:27 Güncelleme Tarihi: 3.5.2014 15:56
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüpte 10 senelik süreçte herkesin mali erozyondan bahsettiğini ancak esas yaşananın ahlaki erozyon olduğunu söyledi.

Siyah-beyazlı kulübün Ceylan InterContinental Otel'de düzenlenen olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan başkan Orman, son dönemde kendilerine yapılan eleştirilere yanıt verdi. "Düello kültürü maalesef bizim kültürümüz değildir, bizim kültürümüzde ise pusu kültürü vardır" diyen Orman, şunları kaydetti:

"Futbol takımımız, stadı yok, 6 maçı cezalı oynadı. Dün itibarıyla Kasımpaşa maçıyla ilgili satılan bilet 106 adettir. Bakıyorum, 2004-05 senesi dördüncü, 2005-06'da üçüncü, 2006-07'de ikinci, sonra üçüncü, sonra şampiyon olmuşuz. 2009-10 dördüncü, sonra beşinci, sonra dördüncü, bizim geldiğimiz geçen sene ikinci olmuşuz. Şu anda üçüncü durumdayız. Şimdi bakıyorum, biz onuncuymuşuz, yirminciymişiz gibi eleştiriliyoruz. On senelik süreç içinde Beşiktaş Kulübü'nde herkes mali erozyondan bahsediyor ama esas erozyon ahlaki erozyondur."

Rakiplerinin hiçbirinde 5-10 internet sayfası olmadığını belirten başkan Orman, "Eline laptop olan yazıyor. Tehdit oluştur, gel para iste... Bu ahlaksızlıkla, şerefsizlikle yapılan şeylere ancak sizlerin huzurunda cevap verebiliyorum. Sırf yalan ve iftirayla, itibarsızlaştırma yapılmak isteniyor. Bir tane iddiasını ispat eden çıksın göreyim. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Bu mevkiye kararlı geldim. Bunun kökünü kazımadan da kimse benimle uğraşamayacak" ifadelerini kullandı.

Fikret Orman, Beşiktaş'ın zor günlerden geçtiğini vurgulayarak, "Niye bu insanları örgütlüyorsunuz? 'Maça gitme' diye kampanya yapılır mı? Şimdi ben bunlarla mücadele etmeyeceğim, sonra gelip sizin karşınıza çıkacağım. Yok böyle bir şey. Bunu sizin desteğinizle bitireceğiz. Kimseye de taviz vermem" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fikret Orman'dan Fenerbahçe itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN