Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Galatasaray'dan, Fenerbahçe’ye 'küfür' cevabı

Galatasaray, sarı kırmızılı oyuncuların da olduğu uçakta Fenerbahçe’ye yönelik küfürlere ilişkin bir açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 8.5.2014 17:16 Güncelleme Tarihi: 8.5.2014 19:22
G.Saray Kulübü, Alex Telles'in sosyal medya hesabından paylaştığı F.Bahçe'ye küfür edilen video hakkında açıklama yaptı.

Konya'dan dönüş uçağında sarı-kırmızılı futbolcuların yanı sıra birçok taraftarın da olduğunu belirten Galatasaray Kulübü, futbolcuların Fenerbahçe'ye küfür etmediğini açıkladı.

İşte o açıklama;

UÇAKTA TARAFTARLAR DA VARDI

Fenerbahçe resmi sitesinde yapılan bir duyuruyla ilgili olarak, Kupa finalinden dönüş uçağında meydana geldiği iddia edilen olaylar üzerine açıklama yapmayı zorunlu görüyoruz:

1) Uçakta kısa süreli olarak duyulduğu söylenen küfürlerin, kimler tarafından yapıldığının tespiti mümkün olmamıştır. Futbolcularımız da bu tezahüratla ilgilerinin bulunmadığını kendi sosyal medya hesaplarında ve özel görüşmelerinde beyan etmişlerdir. Futbolcularımızın beyanları bizim için esastır. Dönüş uçağında, futbolcularımızın dışında çok sayıda taraftarın da yolcu olarak bulunduğu bilinmektedir.

2) Galatasaray'ın, kimler olduğu belirsiz az sayıda kişinin katıldığı, bu tür davranışları tasvip etmesi asla düşünülemez.

3) Fenerbahçe spor kulübünün, geçmişte kendi futbolcu ve taraftarlarınca gerçekleşmiş, buna benzer sayısız olay olduğunu unutmuş görünerek ve kulübümüzle ilgisi olmayan en ufak olayı bahane ederek, son zamanlarda, iki camia arasında gerginliğe yol açacak davranış ve söylemleri sıklıkla tekrarlamasını şiddetle kınıyoruz.

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ

FENERBAHÇE'DEN BU AÇIKLAMA GELMİŞTİ

Fenerbahçe resmi internet sitesinden, Galatasaray'ın kupa dönüşü uçakta çekilen görüntüsüyle ilgili bir açıklama yaptı.

"Kupa Finali dönüşü, Galatasaray Futbol Takımı ve kafilesini taşıyan uçakta, Galatasaraylı futbolcular tarafından gerçekleştirilen, Kulübümüze yönelik küfür ve hakaretler içeren iğrenç, seviyesiz görüntüler; tarafımızca ibretle takip edilmiştir.

Sahip oldukları Fransız Kültürü ve Mekteb-i Sultani terbiyesi ile övünen ve Fenerbahçe'ye karşı organize bir şekilde büyüttükleri nefretlerini, her fırsatta 'münferit bir olay' açıklaması ile geçiştirmeye kalkan Galatasaray Yönetimi'nden, bu konu ile ilgili 24 saat içerisinde bir açıklama bekliyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak tavrımız nettir:

Bu eyleme karışan, engellemeyen ve bu ortamı hazırlayanların, yöneticilik, futbolculuk ve spor hayatları sonlandırılana kadar bu olayın takipçisi olacağız.

Üç-beş zavallı ahlaksızın, Fenerbahçe'nin büyüklüğü karşısında hiçbir önemi olmasa da duruşu ve tarzının değişkenliği konusunda ün salmış Galatasaray Yönetiminin, bu görüntüde yer alan ve 'isimleri bizde mevcut olan yöneticileri ve futbolcularını', 24 saat içinde kamuoyuna açıklaması ve gereğini yapmasını;

Aksi taktirde kulübümüzün bu konuda hukuki çerçevede çok sert tedbir ve yaptırımlarda bulunacağını, kamuoyuna deklare ederiz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'dan, Fenerbahçe’ye 'küfür' cevabı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN