Ve konteynır devri kapandı

Beşiktaş Başkanı Orman'ın, "Oradaki görüntüden utanıyorum" dediği Fulya'daki konteynırlar kaldırıldı. SA BAH yeni yapılan tesisleri yerinde inceledi

Giriş Tarihi: 13.5.2014
Beşiktaş Kulübü'nün futbol altyapısının yenilenmesi kapsamında Fulya'daki tesislerde başlattığı çalışmada sona gelindi. 6-16 yaş grubunun, konteynırların içinde soyunup giyindiği, derme çatma kabinlerde duş aldığı ve Beşiktaş'ın kara yüzü olarak görülen Fulya, yapılan çalışmalardan sonra büyük bir değişime uğradı. Başkan Fikret Orman'ın, "Oradaki görüntüden utanıyorum" dediği Fulya'da konteynırlar kaldırıldı ve yerine modern bir bina inşa edildi. Başkanın, Fulya için görevlendirdiği Beşiktaş Divan Kurulu üyesi Suat Orman, gecelerini gündüzlerine kattıklarını belirterek, "Fulya Beşiktaş'ın ruhudur. Çok çalıştık kısa sürede 1800m2 kapalı alanı bitirdik. 1 milyon TL kulübe maliyeti oldu. 10'a yakın Beşiktaşlı maddi desteklerini esirgemediler. Bu tesis Beşiktaş'a bir borcumuzdu" ifadesini kullandı.

KONTEYNIR NESLİ
Beşiktaş'ta 'konteynır nesli' diye lakap takılan Necip ve Muhammet, eski tesislerde büyük sıkıntı yaşamışlardı.

YENİ TESİSTE NELER VAR?
* soyunma odası
* Serpil Hamdi Tüzün Futbol Teori Odası
* Yönetim Kurulu toplantı odası
* 5 Ofis
* 1 Sosyal alan
* 40 kişilik yatakhane
* Futbol okulları idari bölümü
* Sauna ve Buhar odası
*
BİR GÖRÜŞ

Yönetimi kutluyorum
Beşiktaş'ın "karanlık" yüzüydü Fulya'daki konteynırlar. Beşiktaş'ın büyüklüğüyle tezat görüntüler oluşturuyordu. Camianın altyapısıyla övünenler, yıllar boyu 6-16 yaş arasındaki neslin konteynırlardaki çağdışı görüntüsünü görünce kahroluyorlardı. Bir nesil derme çatma oluşturulmuş soyunma odaları, duşlar ve kokusu giderilemeyen tuvaletleri kullanarak yetişti... Necip'ten Muhammed'e binlerce fidan o karanlık demir yığınlarından geçti. Yıllardır çok yazdım. Fikret Orman karşılık verdi. "Bu utancı temizleyeceğiz" dedi. Suat Orman'dan ses geldi. "Perşembe günü 1800 metrekare kapalı alan tesisi açıyoruz. Konteynır devri bitti." Gittim, yeni binayı gördüm, duygulandım. Özellikle de Serpil Hamdi Tüzün Teori ve Sistem odasını görünce.. Çok sayıda Beşiktaşlı el vermiş. Söze değil icraata bakmak lazım. Beşiktaş'ın Fulya'da düşen bayrağını kaldıran Orman ve yönetimini kutluyorum.
FATİH DOĞAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ve konteynır devri kapandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN