Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"UEFA, kulübümüzü incelemeye aldı"

Giriş Tarihi: 22.5.2014 10:26 Güncelleme Tarihi: 22.5.2014 10:29

UEFA'nın Eskişehirspor'a açtığı disiplin soruşturmasıyla ilgili kırmızı siyahlı kulüpten bir açıklama geldi.

Eskişehirspor Kulübü Yönetim Kurulu, UEFA'nın, siyah-kırmızılı takıma açtığı disiplin soruşturmasına ilişkin, kulübün, şike olaylarıyla ilgili tüm soruşturmalarda müdahil olmadığını ve herhangi bir ceza almadığının kamuoyunun malumu olduğunu, UEFA tarafından yapılan incelemenin dikkatle takip edilip, istenilen ilave bilgi ve belgelerin işbirliği içinde sunulacağını bildirdi.

Eskişehirspor Kulübü'nün internet sitesinden, kulüp yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve UEFA'nın ilk defa uygulamaya koyduğu ağır "Mali Fair-Play" ve lisanslama koşullarının, kulüp tarafından eksiksiz yerine getirilerek, UEFA Lisansı'nın alındığı ve daha önceki bir tarihte kamuoyuna duyurulduğu hatırlatıldı.

Lisanslama aşamasında, Türkiye'de yaşanan şike olaylarında, kulüpte o dönemde görev alan bazı kişilerin şike sürecinde adlarının geçmesi nedeniyle konuya ilişkin gerekli açıklama, bilgi ve belgelerin TFF aracılığıyla UEFA'ya sunulduğu belirtilen açıklamada, "19 Mayıs 2014 tarihinde UEFA tarafından kulübümüze gönderilen yazıda, şike sürecinin incelenmesine yönelik UEFA Disiplin Talimatı kapsamında kulübümüzün incelemeye alındığı bilgisi tarafımıza ulaşmıştır" denildi.

UEFA'nın dün akşam saatlerinde gönderdiği bir başka yazıda, UEFA Genel Sekreterliği ve UEFA Disiplin Müfettişliği'nin talebi üzerine, konunun UEFA Temyiz Organı'na intikal ettirildiği ve mevcut durumun 2 Haziran 2014 tarihinde karara bağlanacağı, disiplin birimlerine, varsa gerekli belgelerin 1 Haziran 2014 tarihine kadar gönderilmesi gerektiğinin kulübe bildirildiği kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler de yer aldı:

"Kulübümüzün, şike olayları ile ilgili yapılan tüm soruşturmalarda müdahil olmadığı ve herhangi bir ceza almadığı kamuoyunun malumudur.

UEFA tarafından yapılan inceleme, yönetim kurulumuz tarafından dikkatle takip edilecek ve istenilen ilave bilgi ve belgeler de, iş birliği içinde sunulacaktır. Yönetim kurulumuz, kulübümüzün hak ve menfaatlerini korumaya yönelik dikkatli ve duyarlı bir şekilde çalışmaktadır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."

UEFA, Eskişehirspor ve Sivasspor'a soruşturma açtığını duyurmuş, soruşturmaların, UEFA Avrupa Ligi düzenlemeleri çerçevesinde, UEFA organizasyonlarında oynama hakkı kapsamında ele alındığını belirtilmişti.

İki kulübe açılan soruşturmalar kapsamında gerçekleştirilecek duruşmaların, UEFA'nın yargı organı tarafından 2-3 Haziran'da, İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirileceği bildirilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"UEFA, kulübümüzü incelemeye aldı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN