Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yargılanacak

Giriş Tarihi: 30.5.2014

Trabzonspor Kulübü'nün şikayeti üzerine, bordo-mavililerin eski başkanı Sadri Şener hakkında, 'güveni kötüye kullanma' ve 'özel belgede sahtecilik' suçlamalarıyla dava açıldı

Trabzonspor yönetiminin, eski başkan Sadri Şener hakkında 2 ay önce yaptığı suç duyurusu üzerine, 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Bordo-mavili yönetim, Borsa birleşmesi, Şike Davası, HES projesi, Lange Davası ve bazı ihtilaflı davalarla ilgili olarak avukatlara yapılan 12 milyon dolarlık ödemenin fazla olduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Trabzon Cumhuriyet Savcığılı'nca yürütülen soruşturmada Şener'in 'güveni kötüye kullanma' ve 'özel belgede sahtecilik' suçlamasıyla TCK'nın 155/2, 53/1 maddeleri gereği yargılanması talep edildi. İddianamedeki en çarpıcı boyut ise, 'hukuki danışmanlık' adı altında, Trabzonspor'un gerçek dışı sözleşmelerle, avukatların hesabına gönderilen 3 milyon 900 bin liranın aynı gün yine bu avukatlar tarafından Şener'in hesabına havale edilmesinin belgelenmesi. İlk duruşma önümüzdeki günlerce görülecek.

'GİDER HESABINI VERİRİZ'
SABAH'a konuşan Sadri Şener, açılan davayı yorumladı. "Ben kulübü niye zarara uğratayım?" diyen eski başkan Şener, "Avukatlara fazla para ödendiği söyleniyor. Olabilir. Ancak tek başına borsada şirketlerin birleşmesinden kulübü 310 milyon dolar ödemekten kurtardık. Böyle bir olayda avukatlar sadece yüzde 5 ile çalışsa 15 milyon dolar yapar. Bu sadece bir konu. Diğer davaları katmıyorum bile... Gider hesabımızı veririz. Ağır suçlamalara maruz kalan, bu kulübe en zor zamanında 60 milyon lira bağışlayan, kulübün 30 milyon Euro'luk kredilerinde kefareti olan biri olarak gerçekten çok üzüntülüyüm" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargılanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN