Yıldızlara Drogba kıyağı!

Giriş Tarihi: 4.6.2014

Galatasaray, kontrat yenilemediği Fildişili'ye ödeyeceği parayı Selçuk, Burak ve Muslera'nın sözleşmelerini iyileştirmek için kullandı. Takım içi dengeleri sağlayıp geçen sezonki huzursuzlukların önüne de set çekti

Drogba ile yollarını ayıran G.Saray, mali açıdan bu sezon farklı bir strateji uyguladı ve Fildişili oyuncuya vereceği yıllık ücreti takımdaki diğer yıldızların sözleşme yenilemelerinde kullandı. Selçuk, Burak ve Muslera'nın şartlarını iyileştiren yönetim, hem takım içi ücret dengesi sağladı hem de geçen sezon yaşanan huzursuzlukların önüne geçmek için önemli bir adım attı. 2013-2014 sezonunda toplam 14 milyon Euro alan üç yıldızın yeni maliyeti ise önümüzdeki sezonlarda 21 milyon Euro'yu buluyor.

VOLKAN VE ONUR'A BÜYÜK FARK ATTI
Önceki gün 4 yıllık imza atan Muslera, 2014- 2015 sezonunda alacağı ücret ile dünyada en çok kazanan 15 kaleci arasına girdi. Ücreti iki yıl içinde 3 milyon 575 bin Euro'ya çıkacak olan Uruguaylı file bekçisi, ayrıca Volkan (2.5 milyon Euro), Onur (2.5 milyon Euro) ve Tolga (1.2 milyon Euro) gibi Türk kalecilere fark attı. Yeni sözleşmelerdeki maç başılarla beraber Muslera'ya yüzde 105, Selçuk'a yüzde 45, Burak'a ise yüzde 26'lık zam yapıldı.

1.5 SEZONDA 10 MİLYON EURO KAZANDI
2012-13 sezonunun devre arasında G.Saray'a gelen Drogba yarım sezonda 2 milyon Euro, 2013-2014 sezonunda ise 4 milyon Euro garanti para ile maç başı 15 bin Euro kazandı. 4 milyon Euro da imza parası alan Fildişi Sahilli, 1.5 sezonda toplam 10 milyon Euro kazandı.

SELÇUK İNAN
Geçen sezon yıllık 2 milyon Euro garanti para kazanan Selçuk İnan'ın alacağı para kademeli olarak artacak. 2019'a kadar sözleşmesi uzatılan yıldız oyuncu, önümüzdeki sezon maç başılar hariç 2 milyon 750 bin Euro, bir sonraki sezon 2 milyon 800 bin Euro garanti para alacak ve bu rakam her sezon 50 bin Euro artacak. Selçuk maç başına ise 25 bin Euro para kazanacak.

BURAK YILMAZ
Burak'ın sözleşmesi de kankası Selçuk'la aynı yapıldı. Geçtiğimiz sezon 2.3 milyon Euro para alan golcü, bu sezon maç başılar hariç sarıkırmızılılardan 2 milyon 750 bin Euro kazanacak. Burak'ın sözleşmesi de 2019'a kadar her sezon 50 bin Euro artacak. Golcü oyuncu maç başına ise 25 bin Euro'yu cebine koyacak.

FERNANDO MUSLERA
En büyük zam Muslera'ya yapıldı. Daha önce 2 milyon Euro garanti para alan Uruguaylı, önümüzdeki sezon 2 milyon 750 bin Euro kazanacak. Bir sonraki sezon için bu rakamı 3 milyon 300 bin Euro'ya çeken cimbom, sözleşmesinin son iki senesinde ise Muslera'ya 3 milyon 575 bin Euro ödeyecek. Tecrübeli kaleci maç başına ise 15 bin Euro ücret alacak.

*
BİR GÖRÜŞ

Ünal Aysal bir taşla üç kuş vurdu!
Galatasaray yönetimi, maliyeti çok yüksek Drogba ile pahalı sözleşme uzatmayarak akılcı davrandı. Drogba'ya verilecek parayı düşünürsek G.Saray bir taşla üç kuş vurdu. Elindeki yıldızların sözleşmelerini uzatarak bir ölçüde yatırım yapmış oldu. Muslera, Selçuk ve Burak gibi oyuncuları bir başka kulüpten transfer etmeye kalksan büyük paralar ödersin. Üstelik bu üç oyuncu Milli Takım'ın da vazgeçilmez isimleri. Özellikle Avrupa futbolunun kaleci krizi yaşadığı dönemde Muslera ile sözleşme uzatılmasını akılcı buluyorum. Galatasaray yönetimi keşke devre arasında soru işaretleri taşıyan oyuncuları alacağına elindeki değerlerin kıymetini tıpkı Drogba örneğindeki gibi bilseydi. Ayrıca Semih'e de iyileştirme yapılmasını doğru buluyorum.
LEVENT TÜZEMEN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldızlara Drogba kıyağı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN