Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şampiyonluk eğlencesi çıldırttı!

F.Bahçeli taraftarların, G.Saraylı futbolcuların maskelerini takan striptizci kızlardan oluşan poster önünde poz vermesi tepki çekti: "Bu kişiler Fenerbahçe camiasını temsil ediyor olamaz"

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Karada, havada derken iki ezeli rakibin arası bu kez denizde yaşanan olaylar nedeniyle gerildi… Tribünde yaşananlara artık herkes alıştı, Galatasaray'ın Türkiye Kupası finalinden dönerken uçakta F.Bahçe'ye edilen küfürler o dönem iki kulüp arasında demeç savaşlarına neden olmuştu. Son olarak F.Bahçeli genç işadamlarının kurduğu Zorkoflar Grubu'nun denizde yaptığı şampiyonluk kutlaması gündeme bomba gibi düştü. Günaydın'ın manşetine taşımasıyla tüm Türkiye'nin öğrendiği kutlamada, G.Saraylı futbolcular Hakan Balta, Selçuk İnan, Sabri Sarıoğlu ve Semih Kaya'nın maskelerinin striptizci kızlara takıldığı bir posterin yer alması, sarı-kırmızılı camiadan büyük tepki çekti.

HAYDAR DÜMEN'E GİDİP TEDAVİ OLSUNLAR
G.Saraylı futbolcular, kulübü arayarak kişilik haklarına saldırı olduğunu ve buna tepki verilmesini isterken, kulübün resmi sitesinden şu açıklama geldi: "Kulübümüzün ve futbolcularımızın kişilik haklarına ağır saldırı niteliğindeki hakaret suçunu işleyen kişilerin yargı önünde hesap vermeleri için yasal süreç derhal başlatılacaktır." G.Saray Basın Sözcüsü Şükrü Ergün ise "F.Bahçe camiasını temsil ettiklerine inanmak istemediğimiz, işadamı olarak adlandırılan ve şampiyonluk kutlaması yaptıklarını zanneden bir grup hastalıklı zihniyetin fotoğrafları yoruma yer bırakmayacak kadar açıktır. İnsanlık müsveddesi kişilerin psikolojik bozukluklardan muzdarip oldukları bellidir. Sayın Haydar Dümen gibi kişilik bozukluklarından muzdarip kişileri tedavi edebilecek mümtaz isimler bulunmaktadır" diye konuştu.

EĞLENCE, KULÜPLERİ BAĞLAMAZ
G.Saraylı Yönetici Sedat Doğan ise, "Taraftarların yaptığı özel eğlenceler kulübü bağlamaz ancak bu olay hiç hoş olmamış" ifadesini kullandı. Ultraslan Başkanı Veysel Giley de kutlamaya tepki gösterdi: "Yoruma gerek yok. Önce rakibinize saygı duyacaksınız. Rakibinize saygı duymazsanız bir hiçsiniz! Bu tip kutlama şekli, onların ne kadar örümcek kafalı, aşağılık insanlar olduklarını gösteriyor. Bizim futbolcularımızı görmek istedikleri durumda aslında kendi iç dünyalarının ne olduğu ortaya çıkıyor... Dansözlük yapıyorlar..."

ERMAN TOROĞLU

Seviyesizlik son gaz devam ediyor
Türk futbolunda yöneticilerden başlayan ve aşağıya doğru hızla yayılan seviyesizlik son gaz devam ediyor. Hiç unutmam; Digiturk'ün ihalesi olduğu gün "Erman Toroğlu gidecek marka değeri yükselecek" denmişti. Söyleyen de Digiturk Genel Müdürü Ertan Özerdem'di. Acaba o Ertan Özerdem şimdi ne yapıyor merak ediyorum. Türk futbolu sürüngenler gibi sürünüyor. İş adamları fotoğraftaki mankenlere G.Saraylı futbolcuların maskelerini takmışlar. O iş adamlarına soruyorum, fotoğraftaki bayanlardan bazıları kızları, eşleri veya sevgilileri olsaydı aynı maskeleri onlara takarlar mıydı?

GÜRCAN BİLGİÇ

Açıklanamaz saygısızlık
100 yılı aşkın süredir rakip olan iki büyük kulübün taraftarları da artık rekabeti sahada yaşamayı öğrenmeli. Benzer şeyler yıllar önce Ali Sami Yen'de şişme kadınlara Fenerbahçe forması giydirilmesiyle yaşanmıştı. Başta futbolun emekçileri olmak üzere bu tüm Galatasaray camiasına yapılan açıklanamaz bir saygısızlıktır. Fenerbahçe bu sezon son 20 yılın en gövdeli, en rahat, en keyifli şampiyonluğunu kazandı. Böyle saçma sapan hareketler yapanlara dur demek gerekir. Bu temiz başarıya leke sürülmemeli. Yapılan en hafif tabiriyle terbiyesizliktir. Taraftarlar da tuttukları takımların büyüklüğüne yakışır davranmalı.

LEVENT TÜZEMEN
Sorumlular yargılanmalı
F.Bahçe kimliğini kullanarak ezeli rakipleri ve ebedi dostları G.Saray'a karşı kendini bilmez kişilerin yapmış olduğu bu çirkinliğe savcıların el koyması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu densiz insanların hedefi eğlenmek değil 'iki çınar'ın arasına nifak tohumu sokmaktır. Galatasaray yönetimi bir açıklamayla kibarca cevap vermeye çalışmıştır ancak bu çirkinlik sadece Galatasaray tarafından değil öncelikle Fenerbahçe ve sonra diğer kulüpler tarafından lanetlenmelidir. Bugün buna sessiz kalanlar yarın aynı çirkinlikle yüz yüze gelebilirler. Topluma kötü örnek olan bu insanlar yargılanmalı ve ibret olacak bir ders verilmelidir.

DAHA ÖNCE NE OLMUŞTU ?
G.saray'ın Konya'da oynanan Türkiye Kupası final maçından dönüşte bir grup Fenerbahçe'ye küfürlü tezahürat yapmış, bu görüntüler sarı-kırmızılı futbolcu Alex Telles'in Instagram hesabından paylaşmasıyla ortaya çıkmıştı. G.Saray kulübü küfürleri futbolcuların değil, uçakta bulunan taraftarların ettiğini belirtmişti. Ancak yaşanan bu olaya F.Bahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu, Twitter hesabı üzerinden ''Fenerbahçe'ye aleni bir şekilde çekinmeden küfür eden futbolcu ve yöneticilerin tamamı meslek icabı dünyaya gelmiş soysuzlardır" ifadesini kullanmıştı. Sonrasında ise iki kulüp arasında karşılıklı olarak demeç savaşı başlamıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şampiyonluk eğlencesi çıldırttı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN