UEFA 2.08'den cezayı verdi

Giriş Tarihi: 6.6.2014 21:45 Güncelleme Tarihi: 6.6.2014 21:45

UEFA Tahkim Kurulu'nun Eskişehirspor ve Sivasspor'a verdiği 1 yıl Avrupa'dan men cezasının arkasındaki sır perdesi aralanıyor. UEFA 2.08'den cezayı verdi ve dosyayı kapattı!

Şike soruşturmasında adı geçmesi ve yöneticileri ya da oyuncuları ceza almasından dolayı Sivasspor ve Eskişehirspor'a 'OTOMATİK' olarak 1 yıl men cezası aldı.

UEFA'nın 2.08 disiplin talimatı gereği herhangi bir şike olayına karışan kulüp, otomatik olarak herhangi bir disiplin soruşturmasına dahi tabii tutulmadan 1 yıl Avrupa'dan men ediliyor.

BEŞİKTAŞ DA 2.08'DEN...

Beşiktaş'ı olduğu gibi Sivasspor ve Eskişehirspor'u da 2.08 disiplin talimatından dolayı otamatik olarak men eden UEFA Tahkim Kurulu, Eskişehirspor ve Sivasspor için herhangi bir disiplin soruşturması açmaya gerek görmeyerek; iki takımın da şike soruşturması dosyasını bir daha incelenmemek üzere kapattı.

FENERBAHÇE'YE UYGULANAN MADDE 2.09

Eğer 2.04c (Mali Fair Play maddesi) ve 2.04d (Şike maddesi) paragraflarında belirlenen kriterleri yerine getirmediğine dair herhangi bir şüphe varsa UEFA Genel Sekreteri, dosyayı UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu'na gönderir. Katılım ertelenmeden Kulüp Finansal Kontrol Kurulu kurallarına uygun olarak karar alır.

UEFA bu katılım kriterlerine güvence altına almak için herhangi bir zamanda (turnuva sonunda bile) soruşturma açabilir ya da turnuva sonunda görüşebilir.

Soruşturmada iki kritere uyulmadığı ortaya çıkarsa kulüp, UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu kuralları doğrultusunda disiplin tedbirlerinden mesul olur. (Sporx)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA 2.08'den cezayı verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN