Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'ya gideriz!

F.Bahçe yönetimi, hem AYM'den hem de 13. ACM'den gelecek haberleri bekliyor. Yöneticiler, dosyanın tamamının yeniden yargılama kapsamına alınması halinde Şampiyonlar Ligi'ne gideceklerine inanıyor!

Giriş Tarihi: 9.6.2014
Fenerbahçe camiası, SABAH'ın ortaya çıkardığı 'Yeniden yargılama' talepli Savcı mütalaası sonrası, mahkemelere kilitlendi. Bir taraftan, bu mütalaa sonrası 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin vereceği karar, diğer yandan Anayasa Mahkemesi'ne yapılan bireysel başvuruların sonuçları bekleniyor. 13. ACM'nin savcı mütalaasının ardından karar vermek için herhangi bir süre kısıtlaması yok. Hakim heyeti, isterse dosyayı bekletebilir. Ancak, genellikle bu tip davalardaki kararlar hızlı bir şekilde çıkıyor. Kararla ilgili, çeşitli ihtimaller, avukatlarca dile getiriliyor. Dosyanın tümden yeniden yargılama kapsamına alınması düşük ihtimal! Savcı mütalaasında bulunan bölümlerin ayrılıp yeniden görülmesi en yüksek olasılık olarak gösteriliyor.

HER ŞEY SİL BAŞTAN OLUR

Anayasa Mahkemesi'nde de sıra Fenerbahçe dosyasına geldi. Mahkemenin bireysel başvurularla ilgili kararını bu hafta içerisinde vereceği ifade edildi. AYM'nin de bununla ilgili kararını Perşembe günü açıklaması bekleniyor. Peki tüm dosyaya yeniden yargılama kararı çıkarsa, neler olacak? Öncelikle, 3 Temmuz 2011'de başlayan operasyonlarda alınan tüm cezalar iptal olacak. Deliller, iddianame, ifadeler, savunmalar yeniden alınacak. Duruşmalar yeniden yapılacak. Kısaca her şeye sil baştan başlanacak. Fenerbahçe'nin en büyük umudu ise 'tapelerin delil sayılmaması' yönündeki atılan adımlar. Şayet bu yönde bir görüş bildirilirse, sarı-lacivertli kulüp yeniden yargılamadan oldukça umutlu.

UEFA BOYUTU DA DEĞİŞİR

Fenerbahçeli yönetici ve hukukçular ise suskunluğunu koruyor. Basına bu konuyla ilgili görüş vermek istemeyen kulüp yetkilileri, yeniden yargılamanın UEFA boyutunu da değiştireceğine inanıyor. Yöneticiler, "Şayet dosyanın tamamı yeniden yargılama kapsamına alınırsa, bu sene Şampiyonlar Ligi'ne biz gideriz" diyorlar

SABAH GÜNDEMİ BELİRLEDİ

F.Bahçe heyecanlı günler yaşıyor. SABAH Spor, iki gündür yaptığı haberlerle Türkiye'nin spor gündemine damga vurdu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'ya gideriz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN