Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursaspor'da görev dağılımı yapıldı

Giriş Tarihi: 9.6.2014 23:36

Bursaspor Kulübü Başkanı Recep Bölükbaşı, akşam saatlerinde yapılan yönetim kurulu toplantısının ardından, yönetim kurulu görev dağılımını açıkladı.

Özlüce Tesisleri'nde yapılan toplantı sonrası konuşan Başkan Bölükbaşı, yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirterek, "Şuana kadar hocamız ile beraber üç transfer yaptık. Bundan sonrada iç ve dış transferlerimiz devam edecek. Yönetim Kurulumuzda transfer komitesi oluşturduk. Ben ve arkadaşlarım İlyas Acar, Hasan Gülayan ve Ali Turan transfer komitesinde görev yapacağız. Daha önce açıklamış olduğumuz AR-GE bölümünde çalışacak arkadaşlarımızı daha sonra bildireceğiz. Bursaspor'umuza yakışan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önce iletişimi kuracağız. Sonra birbirimize tahammül edeceğiz ve sabır göstereceğiz. Güzel şeyler oluyor. Birlik ve beraberliği yakalarsak inanıyorum ki; güzel şeyler yapacağız. Ben arkadaşlarıma çok güveniyorum. Yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Bursa'da bize güvensin. İyi bir yönetim kadrosuna sahibiz. Hem teknik, hem mali hem de idari anlamda çok güzel şeyler yapacağız. Bugünde ziyaretlerimiz oldu. Valimize, Emniyet Müdürümüze gittik. Bizleri çok güzel kabul ettiler. Akabinde Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Recep Altepe ile görüştük. Çok samimi güzel bir görüşmemiz oldu. Bize olan desteğini yineledi. Daha önceden bizlere yapmış olduğu ziyarette de söylemişti. Bursa'nın özlediği bir tablo var. Biz Bursa ve Bursaspor için varız. Bu konuda taraftarlarımız bize güvensinler. Önümüzdeki günlerde yapacağımız çalışmaları sizlerle paylaşacağız' dedi.

"ÜLKEMİZİ AVRUPA KUPALARINDA DAHA ÖNCE OLDUĞU GİBİ BAŞARIYLA TEMSİL EDERİZ"

UEFA'nın Eskişehirspor ve Sivasspor'a vermiş olduğu 1 yıllık men cezası hakkında da konuşan Bölükbaşı, "Eskişehirspor ve Sivasspor UEFA Avrupa Ligi'ne gitmeyi hak etmişti ancak UEFA'dan men geldi. Kulüplerin CAS'a itirazları söz konusu. İnşallah CAS'tan onların lehine bir sonuç çıkar. Onların katılmasını gönlümden arzu ediyorum. Olması gereken de bu. Ama olmadı UEFA Avrupa Ligi'ne gitme bize tevdi edilirse biz de ülkemizi Avrupa kupalarında daha önce olduğu gibi başarıyla temsil ederiz' diye konuştu.

"BAŞARILI FUTBOLCULARIMIZIN KULÜBÜMÜZDE KALMASINI İSTİYORUZ"


Transferler hakkında da konuşan Başkan Bölükbaşı, "Dış transferlerimizi yaptık. Yüzde 50'sini bitirdik. Bu konuda kulübümüzde olan kadroda vardı. Kimisi gitti. Yeni kadrolar oluşturuyoruz. Birkaç gün içerisinde çalışmalarımızı yapacağız. Yabancı oyuncularımız var. Gitmek isteyenler var. Yerli oyuncularımız var. Bunlar ile ilgili hocamız ile görüşmüştük. Raporlarımızı aldık. Şampiyon kadrodan deneyimli arkadaşımız Adil Cenkçiler'i getirdik. Sürekli iletişim halindeyiz. Transfer komitemize Adil arkadaşımız bilgileri verecek. Biz de yönetime aktarıp, gereğini yapacağız. Futbolcularımızın hepsi tatilde. Şener Özbayraklı bizim dönemimizde aldığımız bir futbolcu. Kendisini çok seviyorum. O da beni çok seviyor. En son Serdar Aziz'in düğününde konuştuk. Biz başarılı futbolcularımızın kulübümüzde kalmasını istiyoruz. Kendileri ile konuşacağız. Hocamız Çarşamba günü gelecek. Kamp dönemi var. Ondan önce Avrupa Kupası kararı önemli. Bursaspor'da olması gereken işleyiş devam ediyor' ifadelerini kullandı.
Kulübün maddi durumunu da anlatan Bölükbaşı, 'Bir denetleme firması ile görüşüyoruz. Önümüzdeki günlerde gerekli incelemeleri yapacaklar. Bizde kendimiz yapıyoruz. Görüldüğü gibi maddi sıkıntı var. Para yok. İnşallah parayı da bulacağız. Bir taraftan kurumsallaşma, bir taraftan transfer yapmalıyız, bir taraftan bazı futbolcuları göndermeliyiz, bir taraftan da toplantı yapmak zorundayız, diğer taraftan sizlere bilgi vermek zorundayız gerçekten çok çalışıyoruz. İnşallah iyisini yapacağız. Kendimize güveniyoruz' şeklinde konuştu.

Bu akşam yapılan toplantı sonrası oluşan yönetim kurulu görev dağılımı şu şekilde:

1-Recep Bölükbaşı - Yönetim Kurulu Başkanı
2-Hasan Gülayan - 2. Başkan
3-Nihat Sapan - Genel Sekreter
4-Yahya Bahadır - Genel Sekreter Yardımcısı
5- Nejat Çölek - İdari Asbaşkan
6- Kemal Kirevetözen - Mali Asbaşkan
7- İlyas Acar - Futbol Şube Sorumlusu - Teknik Asbaşkan
8- Ali Büyükkurt - Federasyon Temsicisi ve Dış İlişkilerden Sorumlu Asbaşkan
9- Ali Turan - Altyapı ve Amatör Şubeler Sorumlusu
10- Nihat Akınoğlu - Reklam Pazarlama ve Gelirlerden Sorumlu Asbaşkan
11- Enver Kumova - Tesisler ve Taraftar Dernekleri Sorumlusu
12- Sadettin Garip - Bursastore Sorumlusu
13- Mehmet Küçükyalçın - Yeşil Bursa Başkanı
14- Alper Tunga Çevik - Hukuk İşlerinden Sorumlusu
15- Sezer Sezgin - Futbol Okulu ve Katlı Otopark Sorumlusu
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaspor'da görev dağılımı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN