Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte

2014 FIFA Dünya Kupası, ev sahibi Brezilya ile Hırvatistan arasında yarın yapılacak açılış maçıyla başlayacak.

Giriş Tarihi: 11.6.2014 10:41 Güncelleme Tarihi: 11.6.2014 10:45
Toplam 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 13 Temmuz Pazar günü Rio de Janeiro'da oynanacak final maçıyla sona erecek.

64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta 4'er takım mücadele edecek. Toplam 12 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak.

Brezilya ile saat farkı nedeniyle turnuvada Türk futbolseverlerin en geç izleyeceği maç Fildişi Sahili ile Japonya arasındaki karşılaşma olacak. 15 Haziran'da Recife kentinde yapılacak karşılaşmanın başlama saati TSİ 04.00. Kupada grup maçları 26 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselecek

2. TUR 28 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR

Toplam 16 takımın mücadele edeceği 2. tur maçları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.

İkinci tur karşılaşmaları 28, 29, 30 Haziran ve 1 Temmuz'da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki sırasında yer alan takımlarıyla çapraz eşleşecek.

Rakiplerini eleyen takımlar 4 ve 5 Temmuz'da çeyrek final maçlarına çıkacak. 8 ve 9 Temmuz'da oynanacak yarı final maçlarının ardından üçüncülük maçı 12 Temmuz'da Brasilia'da, final ise 13 Temmuz'da Rio de Janeiro'da yapılacak.

GRUP MAÇLARININ FİKSTÜRÜ

Dünya Kupası'nda 8 grupta yapılacak 48 maçın programı şöyle:

A Grubu:
Maç noTarihSaat (TSİ)Yer
112 Haziran23.00Sao PauloBrezilyaHırvatistan
213 Haziran19.00NatalMeksikaKamerun
1717 Haziran22.00FortalezaBrezilyaMeksika
1819 Haziran01.00ManausKamerunHırvatistan
3323 Haziran23.00BrasiliaKamerunBrezilya
3423 Haziran23.00RecifeHırvatistanMeksika
B Grubu
313 Haziran22.00SalvadorİspanyaHollanda
414 Haziran01.00CuiabaŞiliAvustralya
1918 Haziran22.00Rio De JaneiroİspanyaŞili
2018 Haziran19.00Porto AlegreAvustralyaHollanda
3523 Haziran19.00CuritibaAvustralyaİspanya
3623 Haziran19.00Sao PauloHollandaŞili
C Grubu
514 Haziran19.00Belo HorizonteKolombiyaYunanistan
615 Haziran04.00RecifeFildişi SahiliJaponya
2119 Haziran19.00BrasiliaKolombiyaFildişi Sahili
2220 Haziran01.00NatalJaponyaYunanistan
3724 Haziran23.00CuiabaJaponyaKolombiya
3824 Haziran23.00FortalezaYunanistanFildişi Sahili
D Grubu
714 Haziran22.00FortalezaUruguayKosta Rika
815 Haziran01.00Manausİngiltereİtalya
2319 Haziran22.00Sao PauloUruguayİngiltere
2420 Haziran19.00RecifeİtalyaKosta Rika
3924 Haziran19.00NatalİtalyaUruguay
4024 Haziran19.00Belo HorizonteKosta Rikaİngiltere
E Grubu
915 Haziran19.00BrasiliaİsviçreEkvador
1015 Haziran22.00Porto AlegreFransaHonduras
2520 Haziran22.00SalvadorİsviçreFransa
2621 Haziran01.00CuritibaHondurasEkvador
4125 Haziran23.00ManausHondurasİsviçre
4225 Haziran23.00Rio De JaneiroEkvadorFransa
F Grubu
1116 Haziran01.00Rio De JaneiroArjantinBosna Hersek
1216 Haziran22.00CuritibaİranNijerya
2721 Haziran19.00Belo HorizonteArjantinİran
2822 Haziran01.00CuiabaNijeryaBosna Hersek
4325 Haziran19.00Porto AlegreNijeryaArjantin
4425 Haziran19.00SalvadorBosna Hersekİran
G Grubu
1316 Haziran19.00SalvadorAlmanyaPortekiz
1417 Haziran01.00NatalGanaABD
2921 Haziran22.00FortalezaAlmanyaGana
3023 Haziran01.00ManausABDPortekiz
4526 Haziran19.00RecifeABDAlmanya
4626 Haziran19.00BrasiliaPortekizGana
H Grubu
1517 Haziran19.00Belo HorizonteBelçikaCezayir
1618 Haziran01.00CuiabaRusyaGüney Kore
3122 Haziran19.00Rio De JaneiroBelçikaRusya
3222 Haziran22.00Porto AlegreGüney KoreCezayir
4726 Haziran23.00Sao PauloGüney KoreBelçika
4826 Haziran23.00CuritibaCezayirRusya

SON 16 TURU

Son 16 turuna gruplarını ilk iki sırada tamamlayan ekipler çıkacak ve çapraz olarak eşleşecek.

Bu turdaki maç programı ise şöyle:

4928 Haziran19.00Belo HorizonteA Grubu 1B Grubu 2
5028 Haziran23.00Rio De JaneiroC Grubu 1D Grubu 2
5129 Haziran19.00FortalezaB Grubu 1A Grubu 2
5229 Haziran23.00RecifeD Grubu 1C Grubu 2
5330 Haziran19.00BrasiliaE Grubu 1F Grubu 2
5430 Haziran23.00Porto AlegreG Grubu 1H Grubu 2
551 Temmuz19.00Sao PauloF Grubu 1E Grubu 2
561 Temmuz23.00SalvadorH Grubu 1G Grubu 2

ÇEYREK FİNAL MAÇLARI

Son 16'da rakiplerini yenerek tur atlayan 8 takım çeyrek finalde karşı karşıya gelecek.

Çeyrek final maçlarının programı şöyle:

574 Temmuz23.00Fortaleza49. maçın galibi50. maçın galibi
584 Temmuz19.00Rio De Janeiro53. maçın galibi54. maçın galibi
595 Temmuz23.00Salvador51. maçın galibi52. maçın galibi
605 Temmuz19.00Brasilia55. maçın galibi56. maçın galibi

YARI FİNAL

Kupada yarı finalin programı da şöyle:

618 Temmuz23.00Belo Horizonte57. maçın galibi58. maçın galibi
629 Temmuz23.00Sao Paulo59. maçın galibi60. maçın galibi

ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI VE FİNAL

Dünya Kupası'nda üçüncülük maçı ve finalin programı ise şöyle:

6312 Temmuz23.00Brasilia61. maçın kaybedeni62. maçın kaybedeni
6413 Temmuz22.00Rio De Janeiro61. maçın kazananı62. maçın kazananı
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Dünya Kupası fikstürü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN