Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SİNAN VARDAR: Sistem tıkalı...

Giriş Tarihi: 11.6.2014

SİNAN VARDAR'la soru-cevap

* Beşiktaş'ta her kafadan bir ses çıkıyor. Başkan ve yönetim arasında bir sorun mu var?
Oğlum yönetici olmasına rağmen başkanla yönetim arasında sorun olup olmadığını bilmiyorum. Kendisinin sponsorluk anlamında ekonomik katkıları oluyor, bunu biliyorum. Sorun sadece Beşiktaş'ta değil. Asıl sorun Türk futbolunda sistemin tıkalı olması. Takımların yüzde 90'ı batık halde. Orman ve ekibi kötü bir ekonominin üzerine geldiler. Buna rağmen yapılan onlarca transferlerin doğruluğunu kamuoyuna bırakıyorum. Yine böyle transferlerle devam edilmek isteniyor. Dünya kulüpleri, 1-2 oyuncu alıyor ve Mayıs sonunda transferini bitiriyor. Türkiye'deki bu sistem yanlış. Sistemin değişmesi ve futbolu futbol adamlarının yönetmesi lazım.

ÖZEN İÇİN BAŞARISIZ DEMEK HAFİF KALIR
* Beşiktaş taraftarı transferde mutsuz. Önder Özen bu konuda başarısız mı?
Önder Özen başarısız. Hatta başarısızın çok üstünde başarısız. Hep Beşiktaş'ta bir CEO olsun dedim. Göreve getirildiğinde kendisini çok destekledim ama şu anki izlenimim Önder Özen'in son derece yanlış bir isim olduğu. Araştırdım eski kulüplerde de insanlarla iletişim konusunda zorluk çeken bir isim. Başarısız olduğu da ortada.

10 YILLIK STAT GELİRİNE TEMLİK GELİYOR
* Stat Ağustos'ta açılacak derken, süre uzuyor. Süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?
Başkan Fikret Orman camiaya heyecan vermek için ilk olarak Ağustos tarihini açıklamıştı. Beşiktaş'ın stadı 2014'ün başına yetişirse bence çok iyi. Ekonomik sıkıntı nedeniyle başkan bankalardan kredi almak istiyor. Bunun için de stadın 10 yıllık hasılatlarına temlik geliyor. O stat bitecek ama nasıl bitecek ben de heyecan ve merakla bekliyorum.

FUTBOLUN BAŞINDA FUTBOL ADAMI OLMALI
* Beşiktaş'a bu süreçte neler önerirsiniz?
Bizim önerilerimiz dikkate alınsaydı bu duruma gelinmezdi. Altyapıdan çıkardığımız 50-55 oyuncu şu an profesyonel liglerde. Yönetimde futbol sorumluluğu kaldırılmalı ve başa bir futbol adamı getirilmeli. Bilic de "Bende 8 tane Necip olması lazım ki başarılı olayım" dedi. Bunu hoca söylüyor, düşünün... Dünyadaki, Avrupa'daki gelişmiş takımlara bakmak lazım. Başkan ve yöneticiler kulüplerin borçlarına şahsi kefilliklerini vermeli. Durumun bu kadar vahim hale gelmesinin nedeni hep futbol yöneticileri. TFF dik durmalı ve kimseye taviz veri-l memeli. Ama bunlar olacak mı ya da biz görebilecek miyiz bilmiyorum!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SİNAN VARDAR: Sistem tıkalı...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN