Türkiye'yi ateşe atarlar

Giriş Tarihi: 12.6.2014

Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu, "Fenerbahçe yeniden yargılanırsa, bu bütün davalara emsal olur... Kimse böyle yanlış bir kararla Türkiye'yi ateşe atmasın" dedi

F.Bahçe'nin 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne yeniden yargılamayla ilgili başvurusuna savcının onay vermesine yönelik mütalaasına Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu çok sert tepki gösterdi. Hacıosmanoğlu, "Yeniden yargılamanın şartları bellidir. Bunların hiçbirisi bu dosyada oluşmamıştır. Ama savcı kanun dışı bir mütalaa veriyor. Biz mahkemenin böyle bir hataya düşmeyeceğini umuyoruz. O zaman Türkiye'yi de ateşe atarlar. Çünkü bu karar, geçmişteki benzer binlerce davaya emsal olur. Bunun altından hiç kimse kalkamaz. Ayrıca biz de, başta bu işlemi yapanlar hakkında olmak üzere suç duyurusunda bulunuruz. Çünkü bu kötü örnektir" dedi.

"DİNLEMELERİN TAMAMI YASAL"

Fenerbahçe'nin hedefinin tapeleri ortadan kaldırarak beraat etmek olduğuna dikkat çeken Hacıosmanoğlu, "Fakat şunu bilmiyorlar; bu dinlemelerin tamamı hakim kararlarıyla olmuş. Yani hepsi yasal... Teknik ve fiziki takipler bu şekilde yapılmış. Bugün yasanın değişmesi, geçmişte yasal bir şekilde gerçekleşen dinlemeleri ortadan kaldırmaz. Bunları yok sayma gibi kanun maddesi hiçbir yerde yok. İhtimal vermiyoruz ama bu gerçekleşse dahi ceza yargılamasıyla disiplin hukuku da farklı. Çünkü disiplin yargısı bu tip telefon dinlemelerinin hukuki ya da hukuk dışı olduğuna bakmaz. Kaldı ki sadece tape yok ki o dosyada. Fiziki takipler de var, maddi deliller de" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'yi ateşe atarlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN