Yabancılar da hakem olacak!

Türkiye Futbol Federasyonu ile Anadolu Üniversitesi arasındaki futbol hakemi yetiştirmeye yönelik işbirliği protokolü uyarınca, sertifika programına Türkiye'de ikamet eden yabancı uyruklu bireyler de kabul edilecek

Giriş Tarihi: 16.6.2014
Türkiye' nin futbol liglerinde yabancı hakemlerin önü açılıyor. Bunun ilk adımı Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Anadolu Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol uyarınca uygulanacak sertifika programının müracaat formundaki, "Nasıl kayıt yaptıracaksınız?" başlıklı bölümünde, "e-sertifika programlarına Türkiye'de ikamet eden yabancı uyruklu bireyler başvurabilir" ibaresi yer aldı. 20 Haziran'a kadar yapılacak başvuru için en az lise mezunu olma koşulu da aranıyor. Anadolu Üniversitesi tarafından yıl içinde en fazla üç defa "Futbol Hakemliği Sertifika Programı" düzenlenecek.

EĞİTİMLER 14 HAFTA SÜRECEK

Adayların, eğitimlerinde Merkez Hakem Kurulu eğitimcileri ve Anadolu Üniversitesi'nin uzmanlarınca hazırlanan materyallerden faydalanabileceği ifade edildi. Adaylar ayrıca, Anadolu Üniversitesi Televizyonu (AÜ TV) ve internet sitesinden yayınlanacak dersleri de takip edilebilecekler. 14 haftalık dönem sonunda standart hakemlik öğrenimi tamamlanacak. Ardından, 81 ilde sınav yapılacak ve sertifika almaya hak kazanan isimler belli olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yabancılar da hakem olacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN