Fenerbahçe için en kritik hafta!

Fenerbahçe için bu hafta çok önemli. Sarı-Lacivertli kulüp 2 mahkemeden 2 karar bekliyor!

Giriş Tarihi: 23.6.2014 11:09 Güncelleme Tarihi: 23.6.2014 11:15
13. Ağır Ceza Mahkemesi, yeniden yargılama ile ilgili olarak kararını verecek. Mahkeminin 3 üyesinden birinin izinli olması nedeniyle karar gecikmişti.

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mirza Coşkun'un özel mahkemelerin kapatılması, fazla ceza verilmesi ve aynı hukuki durumdaki sanıklara farklı cezalar verilmesi gerekçeleriyle yeniden yargılama istemesinin ardından 13. Ağır Ceza Mahkemesi kararını her an açıklayabilir. Kararın bu kadar gecikmesinin nedeninin 3 hakimden birinin geçtiğimiz hafta hem izin yapması hem de nöbetçi hamkemede görev yapması olarak gösterildi.

ŞİKE DAVASINDA HER ŞEY YENİDEN BAŞLAYABİLİR

Eğer mahkeme yeniden yargılama kararı verirse başta Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırın olmak üzere tüm sanıkların kesinleşmiş cezaları bozulacak. Yargı süreci yeniden başlayacak. Yeni yargılama sürecinde daha önce delil olarak kabul edilen birçok unsur yeni kanun gereği delil olarak kabul edilmeyecek! Trabzonspor Kulübü, bu nedenle mahkemeye itirazda bulunmuştu.

FENERBAHÇE'NİN BİR KULAĞI DA İSVİÇRE'DE

Fenerbahçe bir mahkeme kararını da yurt dışından bekliyor. İsviçre Federal Mahkemesi, Fenerbahçe'nin itirazını inceliyor. Sarı-Lacivertli kulüp, UEFA'nın şike ile ilgili verdiği cezanın yeniden görüşülmesi için bu mahkemeye talepte bulunmuştu. Mahkeme Fenerbahçe'nin itirazını haklı görürse UEFA'da yeni bir süreç başlayacak. Kararlar F.Bahçe'nin istedği gibi olması durumunda tazminat hakkı da doğabilir.Kaynak: TakvimBUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fenerbahçe için en kritik hafta!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN