Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümete teşekkür ederiz

Uslu yeniden yargılama kararı sonrası Adalet Bakanı'nı aradı

Giriş Tarihi: 24.6.2014
F.Bahçe Genel Sekreteri ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu, yeniden yargılama kararı sonrası sıcağı sıcağına SABAH'a konuştu. Uslu, kararı "Türk sporunun üzerindeki kara lekeyi kaldıracak bir gelişme. Sadece F.Bahçe'nin değil diğer kulüplerin de hakkındaki iftiralar temizlenecek" sözleriyle değerlendirdi. Kararın ardından, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı aradığını belirten Uslu "Adalet Bakanı nezdinde tüm Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ne teşekkür ediyoruz. Bu, kamu vicdanının hakim olması açısından önemli bir adım. Diğer davalardaki sanıkların da adil mahkemelerde yargılanmasını diliyoruz. Gerçekler ortaya çıksın" dedi.

Avrupa'da elimiz güçlendi


Avrupa'da yürütmenin durdurulması konusunda ellerinin güçlendiğini de kaydeden Uslu, "İki kez UEFA'yla konuştuk. Şimdi bu kararın ardından elimiz güçlendi. İsviçre Federal Mahkemesi, UEFA'dan aldığımız 2 yıllık cezanın yürütmesini durdurup durdurmama konusunda bir karar açıklayacak. Şayet Federal Mahkeme'den yürütmeyi durdurma kararı alabilirsek, bizim için yeni bir yol açılacak. O zaman, gelecekte tazminat hakkı doğurabilecek bir durum oluşacak. CAS da bunu dikkate alacaktır. Avrupa'ya gitme konusunda umudumuz artıyor" diye konuştu.

Fenerbahçe borsada coştu

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın yargılanmasının yenilenmesine karar vermesi, borsadaki hisselerde sert dalgalanmalara neden oldu. Güne 37.45 liradan başlayan Fenerbahçe hisseleri, kararın açıklanması öncesinde yüzde 3 yükselerek 38.60 liraya çıktı. Kararın ardından gelen sert satışlarla yüzde 10.6 düşerek 34.50 liraya inen Fenerbahçe hisseleri, bu seviyenin ardından yüzde yüzde 10.4 yükselerek 38.10 liraya çıktı. Hisselerin günlük primi yüzde 1.74'te kaldı. İlk seansta 139.3 bin adet olan işlem miktarı, ikinci seansta 2.6 milyon adeti geçti. Hissedeki toplam işlem hacmi 104.3 milyon TL oldu. Hissede karar öncesi yaşanan yükseliş, kararın önceden bilindiği izlenimini doğurdu.

TFF ve 3 kulübün itiraz hakkı var

Mahkeme, savcılığın yanı sıra TFF, Trabzonspor, Altay ve Bucaspor kulüplerine 7 gün içinde itiraz haklarının olduğunu bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümete teşekkür ederiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN