Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu bir yeniden yargılama değil'

Giriş Tarihi: 25.6.2014

Yeniden yargılanma kararı alınmasının hukuk katliamı olacağını söyleyen avukat Hakan Orhan ve Atilla Dilaver, kararın kamuoyunda yanlış anlaşıldığını belirtti

Trabzonspor Hukuk Kurulu'ndan 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararıyla ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Kurul üyelerinden Avukat Hakan Orhan, "Kamuoyunu yanıltıyorlar. Bu bir yeniden yargılama kararı değil. Sadece yeniden yargılama talebi kabule değer görüldü. Bunun daha iki aşaması var" dedi. Diğer üye Atilla Dilaver ise, "Tapeler delil olmaktan çıkartılırsa ortada suç kalmazmış. Oyuncuların ifadelerini, İlhan Ekşioğlu'nun mahkemedeki itiraflarını, para transferlerini ne yapacağız?" diye konuştu. Orhan, Trabzonspor olarak itiraz haklarını kullanacaklarının altını çizerek, "İtirazımızın reddi halinde 13. Ağır Ceza Mahkemesi ikinci aşamaya geçecek. Kısaca 13. Ağır Ceza Mahkemesi henüz yeniden yargılama kararı vermemiştir" dedi.

ÖĞRENCİ YAZSA DERSİ GEÇEMEZ
Trabzonspor 'un haklarını savunmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan Atilla Dilaver ise, "Bu karar bir hukuk katliamıdır. Bunu hukuk fakültesinde bir öğrenci sınav kâğıdına yazsa dersi geçemez. Mahkeme temel ilkeyi çiğnemiştir. Bu karar Türkiye'yi kaosa götürecek. Bütün uyuşturucu mafyaları, insan tacirleri, kapkaç çeteleri hepsi bu gerekçeyi emsal gösterip tahliye isteyecekler. Ortaya konan gerekçe hukuk dışı bir gerekçe. Şike davasında sanıklar hiç bir delile itiraz etmediler. Tapelere 'bu benim konuşmam değildir' demediler" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu bir yeniden yargılama değil'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN