Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trabzon'a da soruşturma!

UEFA, F.Bahçe'nin şikayeti üzerine bordo-mavili kulüp hakkında disiplin soruşturması başlattı. Dosya 17 Temmuz'da görüşülecek

Giriş Tarihi: 28.6.2014
Futbolun üzerindeki kara bulutlara yeni bir halka daha eklendi. 3 Temmuz sürecinden beri her gün yeni bir gelişmenin ve açıklamanın olduğu futbolda büyük takımlar birbirini yerken, UEFA dün de Trabzonspor için soruşturma açtı. Bu haber ise kamuoyuna Fenerbahçe Kulübü tarafından duyuruldu. İşte sarı-lacivertli kulüp tarafından yapılan açıklama şöyle: "UEFA, Fenerbahçe'nin şikayeti üzerine, Trabzonspor hakkında disiplin soruşturması başlattı. 17 Temmuz'da UEFA Disiplin Kurulu bu dosyayı da görüşecek. UEFA, Trabzonspor'a tebligat göndererek savunmasını istedi." F.Bahçe yaptığı şikayette Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın "Trabzonspor bize teşvik primi teklif etti" sözlerini kullandı. 9 Mayıs 2014'te de Trabzonspor Kulübü 3 ana başlık ile UEFA'ya başvurmuştu. Bordo-mavili takım da 2010-2011 sezonunun şampiyonluğunun kendilerine verilmesi için UEFA'nın Türkiye Futbol Federasyonu'na müdahale etmesini istemişti.

Trabzonspor cephesi

'Algı değiştirme cambazları çabalıyor'

Trabzonspor, Fenerbahçe'nin UEFA'ya yaptığı şikayet üzerine bir açıklama yayınladı... Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, şikayetin kulüp lehine oluşan algının değişmesine yönelik bir çalışma olduğu vurgulanarak, "UEFA, Disiplin Talimatının 48. maddesinin G bendi gereği, şikayetin hükümlüden gelip gelmediğine, ciddi olup olmadığına bakmaksızın inceleme başlatmak zorundadır. 17 Temmuz tarihi yaklaştıkça, hükümlünün bu normal prosedür üzerinden yaptığı şikayet, halı hazırda kulübümüz lehine oluşan algının değişmesine yönelik bir çalışmadır. Günümüze kadar uzanan şike davası sürecinde gerek Türk Ceza Yargısı, gerekse sportif yargılamadan tertemiz çıkan kulübümüz, algı değiştirme cambazlarının bu çabasından da yara almadan çıkacaktır. Unutulmasın ki hiçbir çaba şike mücadelesinden bizi vazgeçiremeyecektir" ifadelerine yer verildi.

Fenerbahçe cephesi

Bu hamle çok ilginç sonuçlar doğurabilir

Avukat Emre Kapukaya konuyla ilgili şu yorumu yaptı: "F.Bahçe UEFA, Trabzonspor'un başvurusu üzerine 17 Temmuz 2014'te bir karar vermek üzere, TFF'yi Disiplin ve Kontrol Komitesi'nin önüne davet etti. Ayrıca UEFA, CAS'ta yaptığı savunmada, karar alırken sadece mahkeme kararlarına dayanmadığını söylemişti. İşte F.Bahçe de buna dayanarak Trabzonspor'la ilgili bir klasör delili UEFA'ya iletti. Eğer UEFA, CAS'taki savunmasına bağlı kalırsa Trabzonspor'a ceza verebilir. Tersi durumda ise, UEFA'nın Trabzonspor kararı Fenerbahçe lehine İsviçre Federal Mahkemesi'nde ve daha sonra gerekirse AİHM'de delil olacaktır. Çünkü hukuken yeniden yargılama kararı ile birlikte önceki mahkeme hükmü iptal olacaktır. UEFA'nın verdiği cezanın temeli çökecektir. Bu nedenle F.Bahçe'nin bu hukuk manevrası oldukça önemli sonuçlar doğurabilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzon'a da soruşturma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN