UEFA bugün açıklayacak!

Fenerbahçe Kulübü için İsviçre Federal Mahkemesi süreci bugün başlıyor.

Giriş Tarihi: 3.7.2014 09:53 Güncelleme Tarihi: 3.7.2014 09:54
Sarı-lacivertliler, UEFA Tahkim Kurulu'nun 2 yıl Avrupa'dan men cezasını onayan Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) kararına karşı yürütmeyi durdurma istemiyle İsviçre Federal Mahkemesi'ne başvurmuştu. UEFA'nın, Fenerbahçe'nin başvurusuna karşı en geç bugün federal mahkemeye yanıtını vermesi gerekiyor.

3 Temmuz sürecindeki temel detay bugünün UEFA'nın cevap vermesi için son tarih olması. Federal mahkeme, UEFA'dan gelecek bu yazının ardından ise ilk iş olarak bir duruşma tarihi belirleyecek. Lozan'da bugün konuyla ilgili duruşma olmayacak. Sarı-lacivertli yöneticiler de bu sebeple İsviçre'de bulunmayacak. Ancak zayıf bir olasılık da olsa mahkemenin bugün dosya üzerinden yürütmeyi durdurma başvurusunu karara bağlama ihtimali var. Mahkeme bu yönde bir karar vermezse duruşma tarihi belirleyecek. Daha sonraki süreçte Fenerbahçe'nin yürüteyi durdurma ve devamındaŞampiyonlar Ligi'ne katılma talebi ile ilgili karar verilecek.

Avukatlar umutlu

Sarı-lacivertli kulübün avukatları; UEFA Disiplin Kurulu, UEFA TahkimKurulu ve CAS sürecinin ardından bu kez bağımsız bir mahkemenin bakacağı dosyadan bir hayli umutlu. Martens Hukuk Bürosu ile çalışmalarına devam eden kulübe yeni süreçte önde gelen İsviçreli avukatlar da katkıda bulunacak. Dava ile ilgilenen avukatların sarı-lacivertli yöneticilere, İsviçre Federal Mahkemesi'nden olumsuz bir karar çıkmasının çok düşük bir ihtimal olduğunu ifade ettikleri öğrenildi.Kaynak: Milliyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
UEFA bugün açıklayacak!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN