Hajrovic kavgası!

G.Saray'ın 3.5 milyon Euro'ya aldığı Hajrovic, dün W.Bremen'e imza attı. 2. Ribery vakası yaşayan Cimbom hakkını FIFA'da arayacağını duyurdu

Giriş Tarihi: 11.7.2014
3.5 milyon Euro bonservis ödenerek transfer edilen İzet Hajrovic Werder Bremen'e 4 yıllık imza attı. Bu olay sarı-kırmızılı camiada şok etkisi yarattı. Yönetim, FIFA'nın Hajrovic'e geçici lisans vermediği söylemişti ama Boşnak futbolcu sözleşme imzalayarak bu iddiayı çürütmüş oldu. İşte SABAH farkıyla perde arkasında yaşananlar...Alacakları zamanında ödenmeyen Boşnak futbolcu, menajeri Malenovic'in aklına uydu ve Dünya Kupası'nda değerini artıracağını düşünerek FIFA'ya başvurdu. 350 bin Euro, geç de olsa oyuncunun hesabına yatırıldı ama şikayet geri çekilmemişti. Malenovic, açıktan para isteyince ipler tamamen koptu. 4.6 milyon Euro tazminat isteyen Hajrovic'e karşı dava açılmasına karar verildi. G.Saray, Hajrovic ile ilgili haklarını FIFA uyuşmazlık çözüm kuruluna taşıyacağını duyurdu.

'DROGBA İLE AYNI DEĞİL'
Hajrovic ve menajerini FIFA'ya şikayet etmeye hazırlanan G.Saray'da hukuktan sorumlu profesyoneller kapsamlı bir dosya hazırlıyor. Hajrovic'in gidişinin Drogba'nın gelişine benzetilmesinden rahatsız olan sarı-kırmızılı yetkililer, "Drogba, FIFA'ya başvurmadan önce kulübü Shanghai Shenhua'ya birçok kez ihtar çekmişti. Ama hiçbir cevap alamadı ve FIFA'ya başvurarak sözleşmesini tek taraflı feshetti. Hajrovic ise menajerine uydu ve bize hiçbir şey söylemeden bu yola gitti. Oyuncu ve menajerinin burada kötü niyeti söz konusu" ifadelerini kullandılar.

BİR KAÇIŞIN HİKAYESİ
Tarih 12 Mayıs Pazartesi... Trabzon'dan 4-1'lik zaferle dönen Galatasaray Florya'da idman yapıyor ve Mancini çalışma sonunda oyuncularına bir gün izin veriyor. Milli takımıyla ilgili özel işleri olduğunu belirten İzet Hajrovic ülkesine gideceğini söylüyor. Çarşamba sabahı takım idmana çıkıyor, Hajrovic'i kimse görmüyor. Boşnak yıldız uçağı kaçırdığını ve saat 13:00 gibi İstanbul'da olacağını mesaj yoluyla yetkililere bildiriyor. Mancini de bunun üzerine saat 15:00'e Hajrovic'e özel idman koyuyor. Ama Hajrovic yine gelmiyor.

MANCİNİ'Yİ BİLE KANDIRMIŞ
Mancini buna rağmen kendisini kandıran oyuncusunu koruyor ve resmi sitedeki idman raporunda Hajrovic için 'izinli' ifadesi kullanılıyor.
Çarşamba akşamı da Hajrovic'in evlendiğine dair haberler çıkıyor. Kulüp yetkilileri kendisini aradığında önce bunu yalanlıyor, ardından evlendiğini kabul ediyor. Bir gariplik olduğunu hisseden yöneticiler, yaptıkları araştırmalar sonucunda Hajrovic'in kaçtığını anlıyor ama iş işten geçmiş oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hajrovic kavgası!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN