Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İbrahim'e ihanet etmem'

"Çılgın teklifler aldım ama dostum İbrahim'e verdiğim söz her şeyin ötesinde. Başka yere gitsem vicdanım rahat olmazdı"

Giriş Tarihi: 16.7.2014
Vahid Halilhodzic dün basın önünde kendisini iki yıllığına Trabzonspor teknik direktörü yapan imzayı attı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Adamlığının gereğini yaptı" dediği Halilhodzic'e Trabzonspor'u tercih ettiği için teşekkür etti. Boşnak hoca, sık sık 'her şeyin para olmadığı' vurgusunu yaptığı toplantıda şunları söyledi: "8 sene önce burada 10 ay çalıştım ve o gün İbrahim başkana bir sözüm vardı. Bir çok hem de çılgın teklifler aldığım doğru ve gurur verici. Eğer başka yere gitmiş olsaydım, vicdanım rahat olmayacaktı. Kendim için en mantıklı kararı aldım."

BEŞİKTAŞ İKİ KATINI VERMİŞTİ!

Trabzon'a ilk gelişim tesadüftü. Fransa'yı terketmek istiyordum ve Beşiktaş, Trabzonspor'un teklifinin iki katını yapmasına rağmen ilk temasa geçen Trabzonspor olduğu için kabul etmiştim. Bu şekilde çalışan belki de deli, çılgın bir insanım. Geçen seneden daha başarılı alan bir takım yaratmaya çalışacağız. İbrahim Başkan'ın bizden beklentileri ve hedefleri çok yüksek. Şampiyonlar Ligi'nde oynamamızı istiyor. Futbolcularla yaptığım toplantıda aynı kazanma hırsının onlarda da olması gerektiğini söyledim.

ZATEN ÇOK ZENGİN BİR İNSANIM

Cezayir halkı da Trabzon halkı gibi futbolu çok seviyor. Benim kazanma hırsım hiçbir şekilde azalmadı. Dostum İbrahim'e bu konuda asla ihanet etmem. Başarılı olacak mıyız şu an bilmiyorum. Ama yapacak çok şeyimiz var. Futbola aşığım. Bugün başka bir yerde daha çok para kazanabilirdim ama ben zaten zengin bir insanım. Sadece parayı düşündüğüm gün futbolu bırakırım.

BİR GÖRÜŞ

İSKENDERGÜNEN
Sihirli değneği yok
Vahid Halilhodzic, 2005-2006 sezonunda da Trabzonspor'u çalıştırdı. Karnesine baktığımızda hiç de iç açıcı değil. Bir başka gerçek de sorun teknik adamlarda mı? Trabzonspor'un geçen yılını baz aldığımızda sorunun teknik adamdan kaynaklandığını söyleyebilmemiz son derece zor. Sorun; sistemsizlik... Bizler ne yazık ki yıllardır kişiler üstünden tartışmaları yapıyoruz. Aslolan bir sistemimizin olmaması. Halilhodzic'in de elinde sihirli bir değnek yok. Alman Milli Takımı'nın Dünya Kupası şampiyonu olmadan önce nerelerden geldiğini, neleri değiştirdiğini düşünmekte fayda var. Bundan da bir ders çıkarabilmeliyiz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İbrahim'e ihanet etmem'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN