Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özen bıraktı

Başkan Fikret Orman, istifa kararını "Önder Özen'le dostluğumuz devam edecek. Tazminat teklifimizi, geri çevirmesi çok asil bir davranıştı" sözleriyle değerlendirdi

Giriş Tarihi: 16.7.2014
Yalçın Ayhan'ın İngiltere kampına kabul edilmemesinin ardından, İstanbul'a dönen Beşiktaş Futbol Direktörü Önder Özen, dün öğle saatlerinde kulübe gelerek, yönetime istifasını verdi. Konu hakkında açıklamada bulunan Başkan Fikret Orman ise Önder Özen'le profesyonel anlamda ilişkilerinin bittiğini ancak dostluklarının devam edeceğini belirtti. Önder Özen'in tazminat tekliflerini kabul etmemesinin çok asil bir davranış olduğunu vurgulayan Orman, Beşiktaş'ta futbol direktörlüğünün devam edeceğini de dile getirdi. Başkan Orman, "Bu mevki için aklımda bir değil birçok isim var. İkinci başkanımız Ahmet Nur Çebi ile konuşup karar vereceğiz. Bu düzen değişmeyecek. Önder Özen futbol direktörlüğü müessesinin ilk kurulumunu yaptı. 1 yıl 3 ay boyunca da görevde kaldı. Dürüstlüğüne ve namusuna teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

'ALACAKLARINI ÖDEYELİM' DEDİLER, KABUL ETMEDİM
İstifa dilekçesini yönetime verdikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Önder Özen, ayrılık kararını Yalçın Ayhan krizi nedeniyle almadığını söyledi. Özen, "Daha taze, daha dinamik bir çalışma ortamının olması için böyle bir karar verdim. O dinamik yapı içerisinde fazla yeterli olamayacağımı düşündüm. Ortada bir başarısızlık varsa sorumlusu benim, başarı varsa da tüm ekibe aittir" şeklinde konuştu

TARAFTARA TEŞEKKÜR
Özen şöyle devam etti: "Bana alacaklarımı teklif ettiler ama kabul etmedim. Dostça ayrıldık. Konunun çok sorgulanmaması benim ve kulüp için daha iyi olacaktır. Başka camiadan gelmiş bir yabancıyı aralarına aldıkları için taraftarlara özellikle teşekkür ediyorum. Onların hakları ödenemez."

ÖZEN'İN YERİNE ADAY ENFLASYONU!
Önder Özen'in istifasının ardından gözler adaylara çevrildi... Yönetimin ilk değerlendirmeleri sonrası Gökhan Keskin ismi öne çıkarken İlhan Mansız'ın yanı sıra Tümer Metin ve Metin Tekin diğer adaylar olarak belirlendi. Bazı Beşiktaşlı yöneticilerin bir dönem Beşiktaş'ın teknik direktörlüğünü yapan ve uzun yıllar Milli Takım'da görev alan Rasim Kara'yı önerdiği de gelen haberler arasında.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özen bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN