Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Yıldırım'dan tarihi karar

Giriş Tarihi: 18.7.2014 19:51

Fenerbahçe'de Başkan Aziz Yıldırım, Topuk Yaylası'nda açıklamalarda bulundu.

Yıldırım, "Türk futbolunda ekonomiyi sponsorluk ve diğer gelir kaynaklarını en organize eden takımlardan biri de Fenerbahçe'dir. Havuz sistemini 150-160 milyarlardan 400 milyarlara kadar çıkardık" dedi.

"Bu sene Telekom ile yaptığımız anlaşma sona erdi" diyen başkan Yıldırım,"Göğüs reklamı almayacağız. Ülker ile anlaşmamız devam ediyor. O yüzden formanın arkasındaki Ülker yazısı kalacak. Bunun sebebi Fenerbahçe yönetimi olarak biz kendimizi bu formanın sponsoru olarak görüyoruz. Sponsorluğunu biz yapacağız. 4. yıldıza giderken camiamıza ve taraftarımıza böyle bir jest yapmak istedik" şeklinde konuştu. İşte Yıldırım'ın sözleri...

"Hiç bir şey yapmıyorsunuz. 15 dakika antrenmanı izliyorsunuz sadece. Medya biraz değişmeli, Türk sporuna katkı yapmalı. Yol göstermeniz lazım. 3 senedir buraya paralar harcanıyor. Önerin varsa söyle. Buraya şunu yapmak lazım, şu olursa daha iyi olur gibi görüşlerini aldım. İsim vermiyorum ama başka takımlar da geliyor. 1 ay sonra basketbolk takımları gelecek. Buradaki insanlar da bundan etkileniyor. Ben burada görünenleri basından haber olarak bekliyorum. Sizin ağzınızdan burayla ilgili yorum yapmanızı istiyorum. Bütün Türkiye için söyleyin. "

F.BAHÇE MASRAF YAPMADAN..."

"Fenerbahçe hiçbir masraf yapmadan Topuk Yaylası'nda kamp yapıyor. Ordan geçiyoruz İngiltere'de Sherwood'la maç yapacağız. Geliri Soma'ya gidecek. Ordan Sevilla'yla oynayacağız. Sevilla UEFA şampiyonu biliyorsunuz. Sonrasında Chelsea ile maç organize etmeye çalışıyoruz. Bir kaç güne planlanmış olacak. Sonrasında İstanbul'da büyük bir İtalyan takımıyla oynayacağız. Daha sonra Roma ile hazırlık maçımız var. Daha sonra Galatasaray'la kupa maçı ve lig başlıyor."

"GEREKSİZ HABER YAPMAK ANLAMSIZ"

Basın böyle gelişmelerin haberlerini yapsın. Futbolcuların kimle kavga ettiğini yazmak basına yakışmıyor. Vizyonunuzu açın biraz lütfen. Buraya gelip futbolcuların arasında olanları yazmak doğru değil. Ortada bir marka var. Bunun değerini yükseltmek gerek. Oyuncularla ilgili gereksiz haberler yapmak anlamsız. O oyuncu gelmiş gitmiş. Yeni geleni başka oyuncuyla karşılaştırıyorsunuz. Birisi gelmiş oynamış gitmiş. Diğeri yeni gelmiş. Bununla ilgili haber yapmak doğru değil.

"KULÜPLER KÖTÜ DURUMDA"

"Kulüpler kötü durumda. Fenerbahçe vergi veriyor. Diğer kulüpler ne yapıyor. Biz ödemediğimiz zaman yazıyordunuz. Şimdi de yazın ki Fenerbahçe vergi veriyor, diğer kulüpler yapmıyor. Bunların haberlerini yapın. Yaptırmıyorlarsa da bilelim. Müdürlerinizle konuşalım."

"17 YILDIR ÇİZDİĞİM BİR ÇİZGİ VAR"

"Benim 17 yıldız çizdiğim bir çizgi var. Bu kuralları biliyorsunuz. Buranın kuralları var. Dün otobüsümüzü de kaldırttık. Oraya bir "şerefsiz" sandalyeleri atmış yere. Onları da kaldırttık. Buranın kurallarına uymak herkesin zorunda olduğu bir durum. Burada hizmet veriyoruz ama kurallara uymak gerek."

"BEN DEĞİŞİK BİR İNSANIM"

"Ben değişik bir insanım. Benim gazetelere televizyonlara çıkmak gibi bir isteğimn yok. Benim işim Fenerbahçe'ye nasıl daha fazla yardımcı olabilirimi düşünmek. Bakın Topuk Yaylası Fenerbahçe'ye 15 milyon dolara mal oldu. Bunun yerine gidip yıldız bir futbolcu alırdık. Siz de o zaman beni efsane başkan diye manşetlere taşırdınız. Ankara'da da tesis yaptık. O tesis de zamanı gelince büyük işler yapacak. Şimdiden takımlar sıraya girdi. Maddi açıdan yardım istiyorlar. "
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'dan tarihi karar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN