Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuruşu kuruşuna!

"Galatasaray Spor Kulübü'ne ve kulübe bağlı tüm şirketlere sadece 2013-2014 sezonunda 16 milyon 527 bin 806 lira 88 kuruş tutarında isim hakkı ödenmiştir"

Giriş Tarihi: 26.7.2014
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ünal Aysal'ın bir gazetede yer alan sözlerine rakamlarla cevap verdi. Açıklama özetle şöyle: "Galatasaray Başkanı Sayın Ünal Aysal'ın, G.Saray'ın devletten üç yıldır yardım almadığı ve tam tersine Genel Müdürlüğümüz tarafından kulüpleri aleyhine ağır davalar açıldığına ilişkin iddiaların gerçeklikle bir ilgisi bulunmamaktadır. Galatasaray Spor Kulübü'ne ve kulübe bağlı şirketlere sadece 2013-2014 sezonunda 16 milyon 527 bin 806 lira 88 kuruş tutarında isim hakkı ödenmiştir."

DAVALAR HUKUKİ ZORUNLULUKTAN

"Sezon başına 25 milyon dolar TFF'ye ödenmekte ve bu miktar federasyon tarafından G.Saray'ın da içinde bulunduğu futbol kulüplerine dağıtılmaktadır. Tamamen hukuki zorunluluk nedeniyle kulüp aleyhine çeşitli davalar açılmış ve icra başlatılmıştır. Yükümlülüklerini yerine getirmeyen tüm kulüp ve kurumlar hakkında aynı uygulama gerçekleşmektedir."

'G.SARAY DÜNYA KULÜBÜ'
Fatih Terim'i Milli Takımın başına, Ergin Ataman'ı Erkek Basketbol Milli Takımı'na, Barbolini'yi Kadın Voleybol Milli Takımı'na gönderen G.Saray, son olarak kaleci antrenörü Taffarel'i de Brezilya Milli Takımı'na verdi. Taffarel de tıpkı Ataman ve Barbolini gibi eş zamanlı görev yapacak. Bu tablo en çok Başkan Ünal Aysal'ı gururlandırıyor. Aysal, "G.Saray bir dünya kulübü. Hocaları da G.Saray'a layık olmak durumunda. Bu isimleri parlatan da yine G.Saray'ın marka değeri ve geleneksel başarılarıdır. Bize açık açık niyetini bildiren ve net olana anlayışlı oluruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuruşu kuruşuna!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN