Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu takımla gurur duyacaksınız

Orman: Stadımız bittiğinde Kartal'ın şahlanışını herkes görecek. Türkiye ve Avrupa'da başarılara koşan bir kulüp olacağız

Giriş Tarihi: 28.7.2014
Beşiktaş'a dair konuları SABAH'a değerlendiren Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın röportajının ikinci ve son bölümüyle devam ediyoruz. Çok çarpıcı açıklamalar yapan Orman'ın anlattıklarından öne çıkanlar şöyle: z Beşiktaş'ta iyi bir kadro ve iyi bir hoca var. 4 takviye daha olacak. Hücumda eksiklerimiz vardı. Demba Ba, Cenk Tosun bu açığı giderir. Şu an 10 numara, sağ kanat, sağ bek ve bir de stoper alabiliriz. z Dünyanın en kolay işi transfer yapmak. Ancak şartlara bakmak lazım. Ödemeleri yaparken çektiğimiz sıkıntıları biliyorum. Elde para yok, kredi yok... Transfer yaparken geleceği düşünmek zorundayız.

YALÇIN AYHAN OLAYI İYİ YÖNETİLEMEDİ!
Kimse merak etmesin; herkesin gurur duyacağı bir kulüp yaratacağız. Ama dolduruşa gelerek değil. Bildiğimiz yöntemlerle yapacağız. Stat olmadan, sponsorluklar olmadan aldığınız başarılar tesadüf olur. Stadın bittiği gün Kartal'ın şahlanışını herkes görecek. Türkiye ve Avrupa'da başarılara koşan bir kulüp olacağız. z Kulübün bir işleyişi var. Bazı yöntemler var. Bunları uygulamadığınız anda hem kulübe hem muhataplara zarar verebilirsiniz. Yalçın Ayhan'da bunu yaşadık. O konu daha iyi yönetilebilirdi. Özen'in istifasında payı vardır ama tek sebep değil...

GÖKHAN KABUL EDERSE BUYURSUN GELSİN
Gökhan Töre ilgili hep açık olduk. Rubin Kazan ile bonservisi için 4.5 milyon Euro'ya anlaştık. Gökhan'a vereceğimiz ücret 1.4 milyon Euro. Fedakarlık falan istemiyoruz biz, o ücrete oynuyorsa buyursun gelsin. Yoksa olmaz.. z Kadro dışı bırakılan İbrahim Toraman ve Sezer konusunda söyleyecek fazla bir şey yok. Bilic kesinlikle takımda istemediğini söyledi.

ÖZEN İÇİN YAPACAK HİÇBİR ŞEYİM YOKTU
Önder Özen'e inanan, göreve getiren benim. Hep destek oldum. Her kurumda sıkıntılar olabilir. Herkes herkesi sevecek diye bir şey yok. Ortak paydada buluşmuş kulüp yönetiyoruz. Beni de bu camiada sevmeyen insanlar var. Beşiktaş büyük camia. Önemli olan sıkıntıları da göğüsleyebilmek. Biz Önder Hoca ile bu konuları konuştuk ve 'devam' dedik. 1 yılın ardından kampa gitti. Yeni bir başlangıç yaptı derken istifayla karşıma geldi. Yapacak bir şey kalmamıştı. Kararına saygı duymak zorundaydım. Kendisine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz. Çalıştığı süre içinde Beşiktaş'a katkıları olmuştur.

DEMBA BA'YA SAKAT DEDİM ÇÜNKÜ...
Demba Ba çok yetenekli ve karakterli bir futbolcu. Beşiktaş'ın nokta atışı yaptığı bir oyuncu. Onun için aylarca özel çalıştık. Ancak medyaya sızdığında fiyatı 13 milyon Euro seviyesindeydi. Bizim istekli tavrımız birçoğu tarafından kullanılınca onu karalamak için değil, ilgilenmediğimizi göstermek için bilinçli olarak televizyonda 'kronik sakat' dedim. Kendisiyle konuştum, o ifadeyi kullandım çünkü gündemden düşmesi gerekiyordu. 13 milyon Euro'dan 6 milyona indirdik. Bu transferde yaklaşık 8 milyon Euro tasarrufumuz oldu.

GÖNÜL BİRLİĞİ
Vodafone'un Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt ile objektif karşısına geçen Fikret Orman, sponsorlarıyla vizyonlarının bir olduğunu söyledi. Öğüt ise Beşiktaş'la yaptıkları 145 milyon dolarlık sponsorluk anlaşmasını 'gönül birliği' olarak gördüklerini belirtti.

LANZİNİ'DEN VAZGEÇEN BENİM
Bu takıma 10 numara lazım. En uygun aday Lanzini idi. İsmi bana geldiğinde maliyeti 4 milyon Euro'ydu. Ancak basına yansıdıktan sonra rakam 6.5 milyon Euro'ya çıktı. Bu iş böyle olmaz. Şampiyonlar Ligi ön eleme maçını koz olarak kullanıyorlar. Ben de arkadaşlara 'Bırakın, başkalarına yoğunlaşın' dedim.

BİR GÜNE SIĞMADI
Konuşmak için SABAH'ı seçen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın anlattıklarının ilk bölümü dün gazetemizin manşetindeydi. Röportajın ilk kısmında Orman, takımın durumu, sponsorluklar, stat ve hedefleri hakkında bilgiler verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu takımla gurur duyacaksınız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN