Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tehlikeli restleşme

Galatasaray, önce "Kararı tanımıyoruz" dedi. Taraftarlar da, "Trib ünleri açın , maça gelelim " kampanyasını başlattı. Yasağa uymazsa cezasının katlanma riski bulunan Cimbom TFF'nin icraatlarını hukukçulara inceletme kararı aldığını duyurup taraftara sakin olma çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 6.9.2014
Fenerbahçe ile Manisa'da oynanan Süper Kupa finalindeki saha olayları nedeniyle Galatasaray'ın PFDK'dan aldığı ceza, TFF Hukuk Kurulu'nun itirazıyla Tahkim Kurulu tarafından ağırlaştırılmış ve seyircisiz oynamaya çevrilmişti. Tahkim Kurulu'nun kararını duyurması sonrası Galatasaray'ın bir bildiri yayınlayarak, "Bu karar yok hükmündedir" şeklinde açıklama yapması, TFF ile sarı-kırmızılı kulübü bir kez daha karşı karşıya getirdi. TFF hukukçuları, Galatasaray'ın Tahkim'in kararına uymayıp maça seyirci alması halinde bu cezanın katlanacağını ve en az üç maç seyircisiz oynama cezasına çevrilebileceğine dikkat çekti. TFF Hukuk Müşavirliği'nden bir isim de "Galatasaray infazı yerine getirmezse katlamalı olarak ceza uygulanır. Sarı-kırmızılıların bunu göze alacağını sanmıyorum" yorumunu yaptı.

TARAFTAR: KAPILARI AÇIN!

G.Saray taraftarları internet ortamında yönetime yönelik "Madem bu kararı tanımıyorsunuz, Eskişehir maçında kapıları açın ve taraftarı alın" mesajları atıyor. Peki böyle bir durumda G.Saray'ı neler mi bekliyor. İşte cevabı... G.Saray yönetimi cezalı olduğu Eskişehir maçında stada kendi taraftarını alırsa hakem tribünlerin boşaltılmasını isteyebilir. Eğer G.Saray taraftarının bulunduğu tribünler boşaltılmazsa hakem maçı tatil eder ve sarı-kırmızılı takım 3-0 hükmen mağlup sayılabilir.

"BU HUKUK DIŞI KARARI TANIMIYORUZ"
Tahkim Kurulu'nun kararının ardından sert bir açıklama yapan G.Saray Kulübü'nün deklarasyonunda şu ifadeler kullanılmıştı: "Tahkim Kurulu'nun aldığı hukuk dışı kararları tanımıyoruz. Bu karar, kasıtlıdır, taraflıdır. Kulübümüze ve camiamıza karşı düşmanca niyetler taşımaktadır. TFF, çıkan olayların yegane sorumlusudur ve aslında cezalandırılması gereken tek kurumdur. TFF ve kurullarının böylesine hukuk dışı ve taraflı bir kararı alması, kulübümüze karşı niyetini ortaya koymaktadır. Maçın başlama düdüğüne kadar yasal mücadelemizin süreceğini bütün kamuoyunun bilmesini istiyoruz."

'TFF İÇİN RAPOR HAZIRLATIYORUZ'
Dün de bir bildiri yayınlayan G.Saray, taraftarını sağduyuya davet ederek TFF ve kurulları için inceleme başlattığını duyurdu. İşte o açıklama: "TFF'nin, Disiplin Kurulu'yla Tahkim Kurulu'nun güvenilirliğini kaybettiğine dair endişelerimizi araştırmak; TFF'nin ve kurullarının karar ve icraatlarının kuruluş sebep ve ilkeleriyle uyumlu olup olmadığını inceletmek üzere, yönetimimiz, Türkiye'nin önde gelen ve tarafsız hukukçularını davet etme kararı almıştır. Çıkacak rapor, kamuoyuyla paylaşılacaktır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tehlikeli restleşme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN