Trabzonspor'a kötü haber

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, pazar günü kendi sahalarında karşılaşacakları Fenerbahçe karşısında bahane ve eksik bir tavır sergileme lükslerinin olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 12.9.2014 14:27 Güncelleme Tarihi: 12.9.2014 16:39
Halilhodzic, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, bu tarz maçların Trabzon ve Trabzonspor için ne anlama geldiğini çok iyi bildiğini anlattı.

Kulüp başkanlarıyla ilk görüşmelerinden itibaren Fenerbahçe'den bahsettiğini dile getiren Halilhodziç, herkesin belirli bir beklentisinin olduğunu söyledi.

Halilhodziç, bu maç bizim için biraz erken olduğunu belirterek, bugün için Fenerbahçe'nin kendilerinden daha iyi durumda olduğunu ifade etti.

Bunun, "Trabzonspor, bu maç için arzulu, istekli oynamayacak" anlamana gelmeyeceğine vurgu yapan Halilhodziç, Fenerbahçe'yi yenmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını dile getirdi.

Halilhodziç, kendisinin de takımı konusunda beklenti içinde olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

"Dünyanın en iyi oyuncularını transfer edip bir takım kursanız, hemen anında birşeyler başarabileceklerini düşünmüyorum. Üç oyuncumla bir saat önce görüştüm. Gece saat 2-3'te geldiler. Henüz idman yapamadık bu oyuncularla. Çok farklı, biraz karmaşık bir durum. Hayatımda ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. 10 gün içerisinde 12 transfer gerçekleştirildi. Hayal edemeyeceğim şekilde bir çok şeyle karşılaştım. Bu saatten sonra 3 aylık bir zaman tanımak gerekiyor. Ondan sonraki neticeyi ve Trabzonspor'u o zaman göreceksiniz."

Halilhodziç, bu maç için ne bahaneye ne de eksik bir tavır sergileme lükslerinin olmadığına dikkati çekerek, "Her şeyi yapmak zorundayız. Ben de bir antrenör olarak elimden gelen tüm imkanlarla Fenerbahçe'yi yenmek için her şeyi yapacağım" diye konuştu.

- "FENERBAHÇE'Yİ ÇOK İYİ TANIYORUM"

Fenerbahçe'yi çok iyi analiz ettiğini vurgulayan Halilhodzic, Trabzonspor'u nasıl biliyorsa Fenerbahçe'yi de o şekilde tanıdığını ve analiz ettiğini söyledi.

Halilhodziç, rakibinin geçen senenin maçlarını bile izlediğini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Bu senenin maçlarını izledim. Bazen bir yabancı oynamıyor diğeri oynuyor ama aynı takım. Fenerbahçe'yi çok iyi tanıyorum, çok iyi inceledim ve kendi takımım kadar onları tanıyorum, biliyorum. Herkes Fenerbahçe'yi yenmek istiyor. Birçok oyuncumun olmamasına rağmen onlara seslendiğimde, her oyuncunun, çalışanın yüzünde farklı bir ifade oluşuyor. Fenerahçe'nin 'F'si ağzımdan çıktığında birşey bekliyorlar. Birkaç gündür taktik çalışmalarımızı yapıyoruz. Fenerbahçe'ye karşı nasıl oynayacağımızı hazırlıyorum. Hazırladığım ince detaylar var" dedi.

- "TARAFTARLARIMIZ SADECE BİZİ DESTEKLEMEYE GELSİN"


Halilhodzic, Fenerbahçe maçı için taraftara da seslenerek, "Taraftarlarımız sadece bizi desteklemeye gelsin. Provokasyon olayı olursa sakin bir şekilde sadece bizi desteklesinler. Tekrar bir ceza almayalım" ifadesini kullandı.

Trabzon'a geldiği günden beri bir "uğursuzluk ya da şanssızlıkla" karşı karşıya kaldığına işaret eden Halilhodzic, üç oyuncunun ayaklarında veya başka yerlerinde kırıkların oluştuğunu, 5-6 oyuncuları hatta birkaç hocanın da hasta olduğunu kaydetti.

- CARDOZA VE BOSİNGWA'NIN DURUMU


Fenerbahçe maçı kadrosuna değinen Halilhodzic, "Cardozo ve Bosingwa, maç listesinde muhtemelen olmayacaklar. Yarın bir sağlık kontrolü olacak, bundan sonra durum netleşecek. Muhtemelen iyileştiler ama yarınki sağlık kontrolünden sonra durum daha belirgin olacak. Bir haftadır topla oynamıyorlar. Bu riski alırsam, oyuncu tekrar aniden bir sakatlık yaşayabilir. Belkalem, Yatabare ve Waris ile konuştum ve yorgunluk yüzlerinden belli oluyordu. Neredeyse yarı baygın haldeydiler" şeklinde konuştu.

Halilhodziç, hayatında böyle bir süreç yaşamadığını anlatarak, "Çok zor, karışık bir durum ama böylesi bir maçı, hatayla veya başarısızlıkla bitiremeyiz. Başkanıma, taraftarlarıma karşı belirli sorumluluklarım var ve bunları yerine getirmek zorundayım" dedi.

Halilhodzic, Fenerbahçe karşısında ekstra bir motivasyon oluşturmaya gerek olmadığını dile getirerek, Fenerbahçe'de dikkatini çeken birkaç oyuncunun maçı provoke edebileceğini düşündüğünü ifade etti..

"O yüzden gayet istikrarlı, kararlı, yerinde agresifliği kullanarak, tahrike düşmeden oyunu gerçekleştirmemiz gerekecek" diyen Halilhodziç, "Yani duygusal anlamda değil de daha fazla beynimizi ve mantalitemizi kullanarak maça odaklanmamız gerekecek. Oyuncularıma Fenerbahçe nin 'F' sinden bahsettiğimde radar gibi gözleri açılıyor" ifadesini kullandı.

Bu tarz maçlar için yeterince tecrübeli olduğunu vurgulayan Halilhodzic, hoca olarak bir haftadan beri gece gündüz galibiyet için takımı hazırladığını kaydetti.

- KALECİ ONUR'A YÖNELİK ELEŞTİRİLER


Kaleci Onur'a yönelik bazı basın yayın organlarında eleştiriler yapıldığını dün öğrendiğine dikkati çeken Halilhodzic, şunları söyledi:

"Onur, İstanbul basını tarafından eleştirilmiş. Gerçek hayatta insanın ne söylediği değil, kimin söylediği önemlidir. Bazen bazı insanlar çok konuşur ama boş konuşur. Onur'la görüştüm ve konuştum. Onur'a tam desteğim ve güvenim var. Çok iyi iki maç çıkarttı. Üçüncü maçta hatalı Onur değil. Türkiye için 3-0 iyi bir sonuç. Aslında Onur olmasaydı 3-0 değil, 6-0 olabilirdi. Danimarka maçını hatırlatayım size, orada Onur kurtardı maçı."

Halilhodziç, 4 maçtır gol yemediklerini belirterek, "Umarım Fenerbahçe karşısında da bu formunda olur. Onur, üstün bir performans sergiliyor, ben oyuncuma güveniyorum ve destek veriyorum. Desteğim sonsuz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trabzonspor'a kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN