Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alp Yalman: Yol haritamız belli

Galatasaray Kulübü'nün 18-25 Ekim'de yapacağı olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olan Alp Yalman, seçilmesi durumunda şu anda bir yol haritasının mevcut olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 25.9.2014 15:41 Güncelleme Tarihi: 25.9.2014 17:19
Alp Yalman, NTV Spor'a yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal'ın yeniden aday olmayacağını belirtmesini değerlendirerek, başkanlığa seçilmesi durumunda yol haritasının belli olduğunu ifade etti. Yalman, şöyle konuştu:

"Aday olmaması, Ünal başkanın kendi iradesi ve kendi düşüncesi. Ona saygıyla bakmaktan başka söyleyecek bir şey olamaz. Kafamızda yol haritası var. Tabii ki kafamızda yapılacak şeylerin ne olduğu ve nasıl yapılacağıyla ilgili birtakım düşüncelerimiz var. Bunların hakiki durumunun nasıl olduğunu ancak oraya gelmek nasip olursa göreceğiz. Tedbirlerimizi de ona göre alacağız. Biz Ünal başkan gibi kulübün şu anda içinde değiliz. O, tabii ki kulübün günlük mali hareketlerini daha yakından biliyor. Biz ancak Divan Kurulu'na verilmiş mali tabloları görebiliyoruz."

Yalman, Aysal'ın kararından vazgeçip aday olması durumunda da kendi kararının değişmeyeceğini dile getirdi.

Alp Yalman, göreve gelmesi durumunda futbol takımının teknik direktörü konusundaki bir soru üzerine "Bunlar yarının konusu. Bugün Galatasaray'ın teknik olarak başında olan bir arkadaş var" diye konuştu. Yalman, Aysal'ın yaklaşık 3,5 yıllık görev süresini, "Ben, Ünal Aysal'ın yönetiminin bazı bakımlardan gayet başarılı olduğunu, bazı hususlarda da o kadar başarılı olmadığını düşünüyorum" şeklinde değerlendirdi.

Galatasaraylı taraftarlara da mesaj veren Alp Yalman, "Herkesin içi rahat olsun. Galatasaray fiilen zor bir dönemden geçiyor ama Galatasaray'da hiçbir görev yarıda kalmaz. Kimse endişe edecek bir durumda olmasın" diyerek sözlerini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alp Yalman: Yol haritamız belli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN