Zero değil Euro tolerans

Giriş Tarihi: 1.10.2014

Türkiye'ye beklenen Platini için hazırlık yapan Trabzonluların günler önce otele, UEFA'nın 'sıfır tolerans' hassasiyetine vurgu yapan kargolar gönderdiği ortaya çıktı

UEFA Üst Düzey Yürütme Programı için İstanbul'da yapılacak toplantıya gelişlerini son anda iptal eden başkan Michel Platini ve genel sekreter Gianni İnfantino'nun gelmeme kararında başka bir protestonun daha olduğu ortaya çıktı. Sosyal medyada organize olan taraftarlar, Türkiye'nin dört yanında Platini'nin kalacağı otele onlarca kargo gönderdi. Paketlerde 1 ve 5 Euro, 1 dolar, 5 TL gibi banknotlar ve ilginç mesajlar yer aldı.

MESAJLARI, BANKNOTLARLA İLETTİLER
UEFA'nın, Türkiye'de yaşanan şike sürecinde üzerine düşeni yapmadığını düşünen bordomavili taraftarlar, notlarında UEFA'nın şikeye karşı sloganı olanı 'sıfır tolerans'a vurgu yaptılar: "Zero Tolerance değil Euro Tolerance", "Nereye kaçarsan kaç artık sana rahat yok Platini", "Sayın Platini, yıllardır 'zero tolerance' komedi filminizi seyrediyoruz. Lütfen bu parayı kabul edin." UEFA'dan dün yapılan açıklamada ise başkan Platini'nin İstanbul'da yapılan toplantıya ailevi sebepleri gerekçe göstererek katılmadığı iddia edildi.

PLATİNİ GELMESE DE TOPLANDILAR
Bir grup Trabzonspor taraftarı, dün akşam Platini'nin rezervasyon yaptırıp gelmekten vazgeçtiği Pera Palas Oteli'nin yakınında toplandı. Platini gelmese de eylemden vazgeçmeyen bordo-mavili taraftarlar, İngilizce ve Türkçe olarak "Welcome to the Capital City of Match-Fixing: ISTANBUL", "Zero değil euro tolerans" yazılı pankartlar açtı.

ALICI ADRESİNDE BULUNAMADI
Trabzonsporluların, protesto amacıyla UEFA Başkanı Platini ve Genel Sekreter İnfantino'ya yolladıkları kargolar alıcılar Türkiye'ye gelmediği için teslim edilemedi.

SABAH OKU HABERİN OLSUN

UEFA Başkanı Michel Platini'nin tepkilerden çekinerek UEFA Üst Düzey Yürütme Programı için İstanbul'a gelmediğini SABAH Spor dün okurlarına duyurmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zero değil Euro tolerans
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN