Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'ya gidemeyiz

Galatasaray başkanlığı için adı geçen eski yönetici Mehmet Helvacı, kulübün mali tablosunun iyi olmadığını, gelecek için mutlaka ciddi kaynak üretecek projeler olması gerektiğini açıkladı

Giriş Tarihi: 2.10.2014
G.Saray'ın eski ikinci başkanı Prof. Dr Mehmet Helvacı, başkan Ünal Aysal'ın sezon sonuna kadar görevini sürdürmesi gerektiğini, devam etmiyorsa adaylık çalışması içinde olduğunu söyledi. Radyospor'a konuşan Helvacı, "Galatasaray bu sezon 40 milyon dolarlık proje üretmezse gelecek sezon Avrupa'da oynayamayacak. Ben ancak bu projeyi üretirsem aday olurum. Yoksa getirip anahtarları bana verseniz, al sen yap deseniz yapmam. Bu vebalin altına girmem. Mecbur kalırsam açıklarım" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KALIRSA OY VERİRİM
Helvacı, G.Saray'ın önünde ciddi mali sorunlar olduğunu belirterek, "Bu sorunun aşılabilmesi için gelecek başkan adayının bu konuda çalışma yapmış olması gerekir. G.Saray şu anda UEFA'nın mali kriterlerine göre 40 milyon dolar bir bilanço eksisindedir. Yapılması gereken G.Saray için para üretmektir. Bunu yapmazsak G.Saray şampiyon olsa bile gelecek sezon Avrupa'da olamayacak. Herkesin bunu bilmesi, buna göre davranması gerekiyor. Ben bunun için çalışma yapıyorum ama süre kısıtlı. Bu tabloda Ünal Aysal Bey devam kararı alırsa, ben tereddütsüz lehine oy kullanırım" dedi.

'MAYISTA DÖNEBİLİRİM'
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Londra'da ilginç açıklamalarda bulundu. Aysal, aday olmayacağını tekrarlarken, "Biraz soluklanmam lazım. Mayıs'taki olağan kongrede tekrar aday olabilirim" dedi. Aysal, dün aday olmayacağını açıklayan Cemal Özgörkey için ise, "Aradı ve aday olabileceğini söyledi. Ben de aday olmasından memnunluk duyacağımı söyledim. Diğer aday Alp Yalman da iyi bir insan ancak etrafındakiler için aynı şeyleri söyleyemem" diye konuştu. Fatih Terim'in kendisi hakkında "özel hayatın gizliliğini ihlali" gerekçesi ile açtığı davayı da değerlendiren Aysal, "Fatih hoca bu kulübün bir çalışanıydı. Aramızda ne geçerse geçsin bu davranış doğru değildi. Aramızda geçen iletişimi medyaya servis eden de ben değilim. Yeni haberim olan davanın muhatabı da ben değilim" diye konuştu.

AYSAL'I TACA ATTI
G.Saray eski yöneticilerinden Cemal Özgörkey, kulübün olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olmayacağını açıkladı. Başkanı Ünal Aysal'ın önceki gün aday olacağını duyurduğu Özgörkey yazılı açıklamasında belirlenen sürede hazırlıklarını yapabilmesinin mümkün olmadığını ifade ederek, "Beklentim, bu ulvi görevi üstlenmek isteyen olası adaylara yeterli süreyi tanıyacak adımların ivedilikle atılmasıdır" ifadelerini kullandı.

ALP YALMAN'IN YÖNETİMİ HAZIR
G.Saray'da başkan adaylığını açıklayan Alp Yalman listesini büyük ölçüde oluşturdu. İkinci başkan olarak Işın Çelebi'yi belirleyen Yalman'ın yardımcılığını Taner Aşkın yapacak. Engin Kaptanoğlu, Levent Nazifoğlu, Dikran Sönmezgil ve Levent Yücel gibi isimler de yönetimde bulunuyor. Adnan Polat döneminde etkin rol oynayan yönetici Murat Yalçındağ da Yalman'ın ekibinde yer almayı kabul etti.

BAŞKAN ADAYLARI İÇİN BUGÜN SON
G.Saray'da 25 Ekim'deki olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olanların listelerini bugün divan başkanlığına vermeleri gerekiyor. Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar; adayların, listelerine dahil ettikleri yönetim ve diğer kurul üyelerinin bilgilerini saat 18.00'e kadar divan başkanlığına vermeleri gerektiği belirtti. Şu ana kadar sadece eski başkanlardan Alp Yalman adaylığını resmen açıkladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'ya gidemeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN