Galatasaray'ın durumu ortada

Giriş Tarihi: 10.10.2014

Sayın Ünal Aysal her başarısızlığı TFF ve Fatih Terim'e bağladı. Zaten G.Saray'da yönetimin durumu ortada!.. Bırakıp gittiler...

Kulüplerimiz mali açıdan büyük tehlike altında... Çoğu takım Avrupa'ya gidemeyecek. Biz de artık tolerans tanımayacağız

Töre haberlerinin zamanlaması kasıtlı. Çekler'e yenilirsek dünyanın sonu olmaz. Terim'le uzun vadeli planlar yaptık

Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Çek Cumhuriyeti maçı öncesi A Haber'de Serkan Korkmaz'ın konuğu oldu. Galatasaray'da başkanlığı bırakma kararı alan Ünal Aysal'ı da eleştiren Demirören'in çarpıcı açıklamaları şöyle: "G.Saray'ın başarısızlığının sorumlusu ne federasyon, ne de Fatih Terim'dir. Ünal Aysal ile ilgili daha fazla konuşmak istemiyorum, her şey ortada."

TFF KULÜPLERE KÖTÜLÜK YAPMAZ

Ünal Aysal ile Fatih Terim'in milli takıma geçişi sürecinde konuştuk. TFF'nin arası hiçbir kulüple kötü olamaz. Sayın Aysal her başarısızlığı TFF ve Fatih Terim'e bağladı. Zaten Galatasaray'da yönetimin durumu da ortada. Kendileri yönetimi bırakıp gittiler..." Kulüplerin mali açıdan büyük tehlike altında olduğunu vurgulayan Demirören şunları söyledi:

ARTIK LİSANS VERMEYECEĞİZ

"Türk futbolu artık hakem hatasını, 3 Temmuz sürecini tartışma noktasını geçti. Önümüzde o kadar zor bir süreç var ki mali konularla ilgili. Futbolumuzda en büyük tehlike bu. Finansal olarak kulüplerimiz çok zor günler geçirecek. Çoğu finansal açıdan Avrupa'ya gidemeyecek. Her şey kontrol edilecek. Artık biz de lisans vermeyeceğiz, tolerans tanımayacağız. Makyajlar kabul edilmeyecek."

ADAYLIK SİNYALİ

"Biz devam edecekmiş gibi çalışıp, bırakacakmışız gibi de yatırım yapıyoruz. İmkanımız ne ise bunları yapıyoruz. Futbol için de uzun vadede ne değiştireceksek, bunları yapıyoruz. Tabii ki adaylar çıkabilir, ama ben yapı olarak başladığım işi yarım bırakmam."

5 YABANCI SAYAMAZSIN
Ben Türk futbolu adına, yabancının zararlı olduğunu düşünüyordum. Kulüpler Birliği ile oturduk, konuştuk sahada 5, kulübede 3 yabancı kararı aldık. Bu sene bitiyor diye biliyorum, oturacağız yine karar alacağız. Yabancı oyunculardan hiçbiri burada aldıkları paraları Avrupa'da almıyorlar. Şu anda Türkiye'de 120 tane yabancı futbolcu var. Avrupa'da oynayacak 5 yabancı oyuncu saysanıza... Yok...

RİSK YOK DİYEMEM
3 Temmuz süreci bizim açımızdan kapandı. Ben UEFA, FIFA'dan bir ceza beklemiyorum. Biz kurullar olarak kararlarını verdik. F.Bahçe de Avrupa'dan ceza aldı. FIFA devreye girer deniyor, her şey deniyor. Takımlar ceza aldı kişiler almadı. Alırlar almazlar bilmiyorum. Dosya kapanmadığı sürece öyle bir risk yok diyemem. Tabii bir dosya kapanmadıysa, her şey ortaya çıkabilir.

ÇEKLER BU KADAR ZARAR VEREMEZDİ
Gökhan Töre ve Hakan Çalhanoğlu arasında yaşanan olaylar hakkında Çek Cumhuriyeti maçı öncesi yapılacak bir haber değil. Çekler bizi yıpratmak için bu haberi yapmak isteseler bu kadar zarar veremezlerdi. Milli takıma zarar vermek isteyenler tarafından haberin zamanlaması kasıtlı.

BİZİM ÖNCELİĞİMİZ FRANSA DEĞİL!
Çek maçı kritik bir maç ama kader maçımız değil. Önceliğimiz Fransa'daki turnuvaya katılmak değil. Her önemli turnuvaya katılan bir takım yaratmak. Fatih Terim ile yola çıkarken de bu şekilde planlama yaptık. Yarın (bugün) taraftar sıkıntısı yaşanacağını düşünmüyorum. Yenilsek bile dünyanın sonu değil. En kötü bir turnuvaya daha gidemeyiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galatasaray'ın durumu ortada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN