Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aziz Yıldırım'ı severim

Giriş Tarihi: 13.10.2014
Aziz Yıldırım'ı severim
Galatasaray'ın herhangi bir kulüple düşmanlık içinde olması söz konusu değil. Fenerbahçe Başkanı çok sevdiğim bir insan. Onunla sağlıklı ilişkiler kuracağım

Ben ve arkadaşlarım kulübe kazık çakmak için gelmiyoruz. Ancak G.Saray'da yapılacak işler sekiz aylık süre içinde tamamlanamaz

Galatasaray'da başkan adayı Alp Yalman, dün GS TV'ye çıktı ve önemli açıklamalar yaptı."Galatasaray'da kaos ortamı olacağını hissettim ve aday olmaya karar verdim" sözleriyle konuşmasına başlayan Yalman, "Mali, idari ve manevi açıdan sorun olduğunu düşünüyorum. Önemli olan, mali durumu kontrol altına alarak durumu düzeltmek" dedi. 74 yaşındaki Alp Yalman, ezeli rakipleri Fenerbahçe'ye de dostluk elini uzattı ve şu ifadeleri kullandı: "Galatasaray'ın herhangi bir kulüple düşmanlık içinde olması söz konusu olamaz. Bu aramızdaki gerginliği, sadece Fenerbahçe başkanına bağlamak doğru değil. İki başkan da belki de çok istemeden konuştukları şeylerle bu hale gelmiş. Aziz (Yıldırım), Fenerbahçe'nin başkanı, kendi kulübü için doğru bildiğini yapacak, bundan daha doğal bir şey olabilir mi? Ancak, Galatasaray da aynısını yapacak. Aziz, benim çok sevdiğim bir insan. Onunla sağlıklı ilişkiler kuracağıma inanıyorum."

2016'dan önce bırakmam

Benim listemi benden başka kimse yapamaz. Tabiatımda yoktur. Sadece Adnan Polat değil aday olmadan önce bazı eski başkanlarla da görüştüm ve fikirlerini aldım.
Ben ve arkadaşlarım kazık çakmak için gelmiyoruz. Bırakmayı en erken düşündüğümüz tarih 2016. Galatasaray'da yapılacak işler 8 aylık sürede tamamlanamaz
Benim listemi benden başka kimse yapamaz. Tabiatımda yoktur. Sadece Adnan Polat değil aday olmadan önce bazı eski başkanlarla da görüştüm ve fikirlerini aldım.
Ben ve arkadaşlarım kazık çakmak için gelmiyoruz. Bırakmayı en erken düşündüğümüz tarih 2016. Galatasaray'da yapılacak işler 8 aylık sürede tamamlanamaz

Prandelli'yi göndermem

Prandelli, Galatasaray'ın mukaveleli antrenörü. Gelip ilk günden 'Sen git' demek bize yakışmaz ve bir artı getirmez. Fatih Terim'in gönderilişinden memnun değilim, aynısını Cesare Prandelli'ye yapmam.
Mustafa Denizli çok kıymetli bir antrenör, çok iyi dostum tıpkı Fatih Terim gibi. Ama niyetim Prandelli'yi gönderip Denizli'yi getirmek değil.

Ben olsam sahaya çıkardık

Yanılmıyorsam, 40 küsur mukavaleleli topçumuz var. Bir takımın efektif olarak çalışması için bu çok yüksek bir rakam. Yeni transfer yapmadan önce bu eldeki stoğu tüketmek lazım. Oturup konuşacağız, istediği bir şey varsa, evvela kendi takımına bakacak. Eldeki kadroyu ne kadar, nasıl boşaltabiliriz, ondan sonra da yeni transferi düşünürüz.
Ben olsam final serisi 7. maçında takımı sahaya çıkartırdım. Galatasaray'ın basketbol maçında sahadan çekilmesine asla müsaade etmem. Biz kaçmayız, taşkınlığa da müsaade etmeyiz.
Futbolda galibiyetler, şampiyonluklar vadedilemez. Ancak onun için atılacak adımlar vardır. Futbolda hep ilk maçı kazanmak istemelisiniz. Dördüncü yıldızlar, başarılar ondan sonra gelir.

Şike defterimizde yok

Sabri'nin neden ceza aldığını bilmiyorum. Yani burada anlatacak kadar bilmiyorum. Galatasaray altyapısından yetişmiş bir çocuğa nasıl muamele yapılmış, ona bakmak lazım. Bu tip cezaların dozunu düşüreceğiz.
Şike, üstünde konuşulacak bir şey değil. Bunun üzerine konuşmak bile zül geliyor. Böyle bir şeyin G.Saray'ın defterinde, kitabında düşüncesi olamaz. 3 Temmuz'a da bu şekilde bakmak lazım.

Yalman'dan inciler

Ünal Aysal'a başkanlığı bırakmamasını söylemiştim.
Adaylığa karar verirken İnan Kıraç ile görüşmedim.
Benim için liseli-alaylı ayrımı diye birşey olamaz, önemli olan Galatasaraylı olmaktır.
Yöneticilerin cebinden para vermesine karşıyım.Taşıma suyla değirmen dönmez. Biz, gerekli mali yapıyı kuracağız.
Galatasaray Adası 'Suada' olduğundan beri gitmiyorum. Eğer başkan olursam Galatasaray Adası tamamen Galatasaray'ın bünyesinde olacak.
Türk Telekom Arena'nın çatısını kapatmak Galatasaray'ın taahhütüydü. Bu konuyu gündeme alacağız.
Basketbol ve voleybol için kapalı spor salonu projelerimiz var. Bunları değerlendireceğiz.
E-Bilet sisteminden şikayetçi değilim ancak Passolig sistemi işler değil. Bu sadece G.Saray'ın değil, tüm kulüplerin sorunu.
Ligimizdeki yabancı kısıtlaması kaldırılmalı. Bu konuda Şampiyonlar Ligi'ni de düşünmeliyiz.

Renkler belli oluyor

Galatasaray'da 25 Ekim'deki Olağanüstü Genel Kurul toplantısında kullanılacak listeler için renk seçimi bugün yapılacak. Başkan adayları Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat'ın katılımıyla renk seçimi saat 18:00'de Arena'da gerçekleşecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aziz Yıldırım'ı severim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN